1000 символів ліворуч

Тиждень БЖ та День ЦО

Відповідно до наказу по закладу від 04 квітня 2018 року № 184 «Про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності», відповідно до Положення про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності у навчальних закладах Кіровоградської області на 2017-2018 навчальний рік, згідно річного плану роботи закладу на 2017-2018 навчальний рік та з метою навчання дітей та підлітків діям у різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надання першої медичної само- та взаємодопомоги з 16 по 20 квітня 2018 року був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності (в рамках якого був проведений День ЦЗ).

Згідно Положення про проведення тематичних тижнів знань БЖ була проведена відповідна робота, а саме:

-   виданий наказ про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності;

-  розроблено Положення про проведення Тижня, відповідно вимог діючого Положення про проведення Тижнів знань БЖ;

-   складений план та графік-сітка проведення заходів;

-  оформлені стенди по закладу та по класам з БЖ учнів;

-   проведена тематична лінійка з нагоди відкриття тематичного Тижня;

-   виховні справи та заходи;

-  підведені підсумки Тижня та здійснений аналіз якості проведеної роботи вчителями, класними керівниками та учнями;

-                     оформлено папку матеріалів Тижня знань безпеки життєдіяльності.

Найбільш ефективною формою роботи в школі є проведення тематичних тижнів, так як дозволяє всю роботу в напрямку пропаганди БЖ зробити безперервною й системною, спрямованою на формування в учнів мотивації на збереження і розвиток здоров'я, особистої відповідальності за збереження власного здоров'я як головної життєвої цінності. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед школою. Всі проведені тематичні заходи були цілеспрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя; кожен день був  цікавим, корисним та різноманітним.

16.04.2018 року тиждень безпеки життєдіяльності розпочався тематичною лінійкою - «Інформаційний вісник» - «Безпека понад усе!».

У вівторок, 17.04.2018 року, було проведене практичне заняття з елементами тренінгу для учнів 7-8 класів та цікава телевізійна лекторська година для старшокласників «Свідомий вибір» про професію рятувальника.

В середу, 18.04.2018 року, був проведений День ЦЗ за таким планом:

- проведення бесід, уроків з Цивільного захисту;

- відпрацювання дій постійного складу закладу «Займання у шкільному приміщенні»;

- відбулася зустріч з працівниками міського підрозділу ДПРС МНС;

- демонстрація фільму «Сховища. Що і як працює? Розкажемо і покажемо» для учнів 5-9 кл.;

- показ мультфільму з ЦЗ «Тривога в лісі» для учнів 1-4 кл.;

- виступ шкільної агітбригади ДЮР на тему «Надзвичайні ситуації силами мистецтва»;

- військово-спортивна естафета «День цивільного захисту в закладі»;

- лінійка-закриття Дня ЦЗ, підведення підсумків.

19.04.2018 року разом із проведенням інформаційних хвилинок на тему «Порядок дій при надзвичайній ситуації. Види катастроф» відбувся показ відеоролику-проекту «Земні ресурси – це природній капітал, без нього людство жде загибель і провал!»

20.04.2018 року члени шкільної Дружини юних ряятувальників з учнями 1-4 класів провели практичні заняття, в ході яких брали інтерв’ю в учнів на тему «Правила безпеки в повсякденному житті».

Завершився Тиждень проведенням вікторини «Оперативна рятувальна операція».

В ході проведення заходів тематичного тижня був здійснений аналіз практичних навичок учнів та визначено рівень поінформованості учнів, згідно якого було визначено, що переважну частину знань з БЖ учні отримують на уроках «Основи здоров'я», виховних годинах, у спілкування з вчителями, друзями та зі ЗМІ.