1000 символів ліворуч

Гриби - делікатес чи отрута?

Гриби - делікатес чи отрута?

Всі дикорослі гриби потребують дуже пильного ставлення до себе.

Якщо ви вирішили збирати та куштувати гриби необхідно запам’ятати та дотримуватись декількох порад:

§ утримуватись від збирання невідомих грибів;

§ не можна куштувати будь-які сирі дикорослі гриби на смак;

§ рекомендується збирати тільки молоді гриби;

§ неприпустимо вживати гриби, зібрані в екологічно небезпечних місцях (уздовж автошляхів, залізничних колій, лісопосадок у промислових зонах тощо);

§ гриби дуже швидко псуються, тому обробляють їх зразу ж після збирання.

Перші симптоми отруєння грибами: спазматичний біль по всьому животі, розлад шлунку, підвищення рухливості, збудження, поява галюцинацій. Час появи перших симптомів отруєння з моменту поїдання грибів: від декількох годин до двох діб.

При перших ознаках отруєння, навіть легкого, слід негайно звернутись до медичного працівника або відправити постраждалого до лікарні.

До прибуття лікаря: потрібно очистити шлунок і кишківник постраждалого від їжі, давши йому випити 4-5 склянок холодної кипяченої води або содового розчину (1 чайна ложка питної соди на склянку води), і штучно викликати блювоту, дати проносне. Після цього покласти хворого на живіт, до ніг прикласти грілку. До огляду лікаря постраждалому забороняється вживати їжу, алкогольні напої (алкоголь прискорює всмоктування в організм людини отруйних речовин).

Пізно (на 2-5 добу) розпочате лікування при отруєнні грибами часто приводить до смертельних випадків.

Зверніть увагу!!!!

Зважаючи на стан екології, гриби в останні десятиріччя залишаються найбільш «забрудненими» елементами екосистеми. Тому іноді трапляються випадки отруєнь навіть відомими їстівними грибами.