1000 символів ліворуч

Ще раз про тютюнопаління...

Приголомшливий розрахунок розроблений професором радіобіології Антипенком Євгеном Миколайовичем показав, що за умови: якщо фізично здорова людина у віці 20 років буде курити з інтенсивністю 20 цигарок на день тривалістю 40 років підряд, то життя цієї людини скоротиться на 10 років. Одна викурена цигарка скорочує життя людини на 14 хвилин.

За статистичними даними Україна займає 17 місце у списку країн-лідерів за кількістю курців та ІІ місце (після Чилі) за кількістю курців-підлітків (30% юнаків і дівчат у віці 13-15 років). Щорічно до числа курців приєднується не менше 100 000 українців. Кожен четвертий українець викурює свою першу цигарку у віці 10 років.

За офіційною статистикою в Україні щороку помирає 120 000 людей від хвороб пов’язаних з тютюнопалінням. За даними ВООЗ та МОЗ України дослідження показують: якщо молодь у віці 12-17 років палить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 (а кокаїну у 51) разів вища, ніж у тих, хто не палить, а за умови, що вони випалюють більше пачки цигарок на день – ймовірність вживання ними героїну підвищується у 51 (а кокаїну у 106) раз. Як правило, молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн.

Тютюнопаління – це шкідлива звичка, одна з форм токсикоманії.

За даними фармакологів, тютюновий дим, крім нікотину (крапля якого вбиває коня і це не перебільшення), містить близько 30 видів отруйних речовин: чадний газ, канцерогени, піридинові основи, синильну кислоту, аміак та ін.        Чадний газ з’єднується з гемоглобіном крові, утворюючи з ним стійку сполуку – карбоксигемоглобін, у результаті чого в людини знижується кількість кисню в крові, що призводить до погіршення діяльності серця, легенів та печінки.

Нікотин – це сильна отрута рослинного походження. У чистому вигляді це безбарвна масляниста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Смертельна доза нікотину для людини становить 1 мг на 1 кг маси тіла, т.б. для підлітка 50-70 мг (2 краплі). Дуже чутливими до нікотину є птахи, ссавці, риби та земноводні. Наприклад, якщо змочити кінчик скляної палички нікотином і доторкнутися нею до дзьоба горобця або голуба, то він загине, краплина нікотину призводить до загибелі всіх рибок в акваріумі. Курець не гине тільки тому, що доза вводитися поступово, а не в один прийом. Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті цигарку. Ніхто не може допалити першої цигарки до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і ще неприємніші відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє.

Тютюнопаління негативно впливає на успішність школяра (число невстигаючих зростає в тих класах, де більше палять), уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. Шкільні роки - це роки стрімкого зростання як фізичного, так і розумового. Організму потрібно багато сил, щоб впоратися з усіма навантаженнями. Як відомо, знання, уміння та навички, засвоєні в шкільному віці, найміцніші.

Молодь проти паління!!!

А ти з нами?

Скажи згубним звичкам: "НІ!!!