1000 символів ліворуч

Туберкульоз

ТУБЕРКУЛЬОЗ – інфекційне захворювання, яке вражає людину будь-якого віку, статі та соціального стану, оскільки заразитися можна навіть у кав'ярні, якщо склянку після хворого на активну форму туберкульозу ретельно не помиють. Адже мікобактерія туберкульозу надзвичайно живуча (добре себе почуває й у землі, і в снігу, стійка до впливу спирту, кислоти й лугу). Загинути вона може лише під тривалою дією сонячних променів, високих температур і речовин, що містять хлор.

Епідемія туберкульозу поширюється надзвичайно швидкими темпами. Один хворий на відкриту форму туберкульозу може заразити до двох десятків людей.

Туберкульоз – хвороба, яка належить до соціальних хвороб, тому кількість хворих безпосередньо залежить від рівня нашого життя. Відомо, що постійне недоїдання, вживання неякісних продуктів харчування, нестача вітамінів, стреси суттєво зменшують можливості імунної системи протистояти інфекціям.

Соціальними чинниками "ризику" щодо можливості захворіти на туберкульоз є:

-         алкоголізм,

-         тютюнопаління,

-         наркоманія,

-         відсутність постійного місця проживання,

-         низький рівень заробітної платні або іншого прибутку.

Особливого значення набувають прибулі з місць позбавлення волі, де рівень захворюваності перевищує сукупний у сотні разів.

Збудник хвороби (паличка Коха) потрапляє в організм людини здебільшого повітряно-крапельним шляхом під час спілкування із хворими, особливо при кашлі чи чханні.

Зазвичай паличка Коха завдає удару по органах дихання (94%), а також по нирках, кістках, статевій системі, викликаючи руйнування тканин. До того туберкульозом можуть уражатися усі органи, крім нігтів та волосся. На жаль, вакцини, яка б повністю захищала населення від туберкульозу, не існує.

Тож, не забувайте "золоте" правило – хворобу краще попередити, ніж лікувати:

-         слідкуйте за режимом та раціоном свого харчування, щоб було достатньо вітамінів, риби, м'яса, сиру, яєць;

-         ведіть здоровий спосіб життя;

-         уникайте стресових ситуацій в побуті та на роботі;

-         щорічно проходьте флюорографічні обстеження, а діти – туберкулінодіагностику (раннє виявлення туберкульозу – 50-90 % успіху в лікуванні);

-         уважно ставтеся до власного здоров'я, а якщо ви захворіли, то проходьте повний курс лікування під наглядом лікарів, щоб не було ніяких ускладнень;

-         загартовуйтеся і не забувайте про повноцінний відпочинок та сон;

-         не переохолоджуйтеся та уникайте тривалого та систематичного перебування в сирих приміщеннях.

Дбайте про власне здоров'я та здоров'я своїх дітей