1000 символів ліворуч

Рятунок на льоду

Якщо вас не зупиняє навіть той факт, що будь-який крок по кризі може стати останнім, що чергова рибалка може залишити сиротами ваших дітей, а дружин – вдовами, то знайте, що навіть добре фізично розвинута людина після потрапляння в крижану воду зможе протриматися на поверхні крижаної води не більше 10-15 хвилин.

Візьміть собі за "золоте" правило – без міцної мотузки довжиною 12-15 метрів на лід річки та озера в жодному разі не виходити. На березі закріпіть мотузку за дерево чи кілок та пробивайте лунку в тому місці, до якого дістає мотузка (краще за все буде, якщо мотузка фіксуватиметься карабіном у вас на поясі).

            Але в будь-якому випадку кожна людина виходячи на річковий лід повинна знати правила рятування та саморятування на льоду.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, то кличте на допомогу і разом з тим самі вибирайтеся з крижаного полону за такою схемою:

1 Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і в жодному разі не панікуйте.

2 Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Найголовніше – пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

3 Якщо вам це вдалося – відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли, оскільки там міцність льоду вже перевірена. Дійте рішуче, але обережно, не кваплячись.

4 Опинившись на березі – мерщій біжіть до першої оселі грітися (випийте теплий чай, обкладіться грілками).

            Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина у воду, то негайно повідомте постраждалого, що ідете на допомогу.

Правила рятування

1 Підповзати до потерпілого потрібно на дошці, фанері, лижах, що збільшить площу опори вашого тіла, широко розкидаючи при цьому руки.

2 Зупиніться від ополонки з постраждалим на відстані 3-5 метрів.

3 Киньте потерпілому зв'язані ремені, шарфи або жердину.

4 Якщо ви не один рятуєте потерпілого, тоді усі рятівники повинні лягти на лід ланцюжком та взяти один одного за ноги і повзком рухатися до місця пролому, пам'ятаючи, що шарф, ремінь або жердину потрібно кидати потерпілому на відстані не менше 3 метрів від ополонки.

5 Врятувавши потерпілого, укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг та напоїть чаєм.

В жодному разі не дозволяйте дітям самим ходити на річковий лід. На жаль щороку реєструються по Україні трагічні випадки загибелі дітей під час розваг на річковому льоду.

Дотримуйтеся повсякчас правил безпеки особисто та вимагайте цього і від своїх близьких.

Пильнуйте та контролюйте своїх дітей за будь-яких обставин, щоб уникнути прикрих неприємностей.

Цінуйте і бережіть своє життя та життя своїх дітей.