1000 символів ліворуч

День ЦЗ-2013

В даний час аварії, катастрофи, стихійні лиха почастішали,тому ускладнилась техніка, стало більше машин, літаків. Але ще не всі люди,котрі обслуговують техніку, сумлінно ставляться до своїх обов’язків. Ці бідинерідко призводять до загибелі дорослих та дітей. В ліквідації наслідківаварій, катастроф, стихійних лих беруть участь організовані й оснащені технікоюгрупи людей, що називаються формуваннями ЦЗ. Вони рятують людей у мирний час. ЦЗ покликана рятувати людей і у воєнний час, якщо противник застосовує сучасні засоби нападу. Тому кожен школяр повинен уміти діяти в таких умовах.Завдання ЦЗ благородні, гуманні і спрямовані на захист людини, а призначення ЦЗ – порятунок від стихійного лиха, аварій та катастроф.

 


 

Відповідно п.36 « Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України єдиної державної системи цивільного захисту України»:підготовка учнів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення здійснюється за програмою цивільного захисту і особистої безпеки  програми «основи безпеки життєдіяльності», а учнів 10-11-х класів –за тематикою розділу «Цивільний захист».Програми  допризовної підготовки юнаків з метою виховувати у вихованців якості національної гідності та духовності, свідомого і обов’язкового виконання установлених правил безпеки у навчальному процесі,норм безпечної поведінки в побуті та в умовах надзвичайних ситуацій ;виховувати почуття гуманного відношення до людини,яка потрапила в біду ;навчити користуватися засобами індивідуального та колективного захисту і свідомими, грамотним діям у надзвичайних ситуаціях.

Ця підготовка щороку закінчується проведенням у навчальному закладі  «Днем цивільного Захисту»,який є підсумковим заходом практичної перевірки рівня набутих учнями знань та умінь. Цей день-свято для учнів і вчителів.

Готуючись до «Дня ЦЗ» учні виготовили індивідуальні засоби захисту органів дихання ( 100%). 17.04.2013 р.- в «День ЦЗ» проведено класні години на тему : « Найпростіші засоби захисту органів дихання», «Надзвичайна ситуація, що робити?», « Служба порятунку дітей», «Поради королеви Безпеки та лікаря Будьздоровика» і т.д., переглянуто фільми «Цивільна оборона – школа безпеки»

Проведено:

1) конкурс стіннівок, в яких учні висвітлювали найцікавіші моменти підготовки і проведення « Дня ЦЗ»

2) відпрацювання дій учнів, постійного складу школи, відповідно до можливої обстановки на території школи у разі виникнення НС техногенного характеру.

3) комбіновані естафети з елементами виконання нормативів, контрольних завдань програми ( 2-4 класи, 5-7 класи, 8-9 класи, 10-11 класи)

4) серед учнів 1-4 класів на групі продовженого дня проведена вікторина за тематикою ЦЗ.

 

alt

alt

 

 

 

altalt