1000 символів ліворуч

"Стоп-радон!"

На виконання першого етапу реалізації обласної проекту «Стоп-радон», з метою проведення профілактичної роз’яснювальної роботи з безпеки життя та здоров'я підростаючого покоління, наслідкам негативного впливу газу радону 15-16 березня 2012 року відбулися такі заходи:

-          Нарада працівників школи з питання організації роз’яснювальної роботи з учнями за проектом «Стоп-радон» - 15 березня;

-          Єдиний урок з безпеки життєдіяльності на тему «Стоп-радон» - 16 березня, 1 урок;

-          Інформаційна лекторська година з використанням ІКТ «Вся правда про радон» для учнів 9-10 класів – 16 березня;

-          Виготовлення плакатів соціальної реклами «Стоп-радон» учнями 8-х класів.

Радіація, здається, сьогодні скрізь - у цеглі, повітрі, продуктах і навіть на книжкових шафах. Як з нею правильно будувати свої взаємини?

Треба знати, що відсутність радіації також погано позначається на нашому здоров'ї, як і її надлишок. Без природного радіаційного фону людина не змогла б жити також, як без земного тяжіння. У малих дозах радіація лікувальна - багато широко відомих курортів виникли навколо природних радіоактивних джерел. Небезпеку ж представляють тільки великі дози радіації. Природний радіаційний фон може змінюватися по причинам, зовсім не пов'язаними з використанням атомної енергії: вплив природних радіонуклідів на сучасну людину майже в 100 разів перевищує вплив атомної енергетики та наслідків ядерних випробувань.

Існує космічна радіація, яка постійно опромінюється на Землю. В основному вона поглинається атмосферою, і до земної поверхні доходить лише мала її частина. Тому на рівні моря вплив космогенних радіонуклідів мінімальний. Але чим вище географічна точка, тим сильніший там радіаційний фон.

Головне ж джерело нашого опромінення - грунт. У ньому міститься природний уран і інші радіонукліди. Гамма-випромінювання, що випускається ними, рівномірно опромінює все тіло людини. Так як сировину для будматеріалів видобувається з землі, наші будинки теж радіоактивні. Фон в приміщенні завжди вище, ніж на вулиці, особливо якщо при будівництві використані граніт або легкий бетон на основі глинистих сланців.

Крім того, із земної кори і будматеріалів постійно виділяється радіоактивний газ радон. Він надходить в середину приміщення з висхідним потоком повітря, якщо будинок знаходиться в прямому контакті з грунтом. Найбільша концентрація радону - в підвалах і на перших поверхах житлових будинків.

Особливо небезпечний радон для дітей: у 3 - 4 рази більше, ніж для дорослих.

Радіація - штука підступна. Справа в тому, що дози, отримані людиною протягом життя підсумовуються, і радіація накопичується в нашому організмі. Великі дози радіації, в кінцевому підсумку, можуть призвести до виникнення онкологічних захворювань печінки, щитовидної залози, нирок, червоного кісткового мозку і хронічного перебігу інших хвороб. Продукти розпаду радону надходять в організм людини головним чином через повітря, воду і їжу.