1000 символів ліворуч

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

 

Дні пам’яті та примирення (8–9 травня), присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.завантаження (4)

Відзначення цих днів проголошено Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі (резолюція №A/RES/59/26 від 22 листопада 2004 року).

Резолюція пропонує державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів перемоги чи Днів визволення, щороку присвячувати відзначення одного або двох днів (8 і 9 травня) ушануванню пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Ушанування


Абсолютна більшість країн-учасниць Другої світової війни в травні не святкують, а саме вшановують пам’ять загиблих у війні. Спілка Української Молоді в Україні ініціювала відзначення 8 травня як Дня пам’яті та єднання для вшанування полеглих у Другій світовій війні. Саме 8 травня у європейських країнах ушановують загиблих вояків:

«Виникнення цієї ініціативи зумовлене тим, що під час війни українці захищали свої домівки як у складі Червоної Армії, так і в Українській Повстанській Армії та в інших військових формуваннях, тож актуальнішим, ніж святкування чергової річниці світової перемоги над нацизмом, є єднання у скорботі за загиблими. Ті, хто воював, потребують нашої уваги та пам’яті.

Активісти Спілки Української Молоді в Україні вирішили поєднати ці цінності і провели в містах сходу, заходу та центру України панахиди за померлими воїнами Другої світової.

Цією акцією активісти хотіли показати, що для молоді важливо дивитись у майбутнє. І в ньому немає суперечок на тему того, чия боротьба була важливішою, тому що всі полеглі заслуговують на пам’ять. Саме тому цей захід мав декілька важливих об’єднавчих моментів. По-перше, те, що відбувалося вшанування усіх вояків, полеглих у Другій світовій, не виділяючи якесь із військових формувань. По-друге, чин панахиди відправили священики з різних конфесій, щоб кожна людина, яка втратила рідних, могла їх пом’янути. По-третє, це відзначення 8 травня відразу в декількох містах, причому важливо, що їх, зазвичай, протиставляють одне одному, оскільки вони розташовані на різних краях держави (в центрі, на заході та сході), бажаючи тим самим наголосити на спільності дій. І останнє — небесні ліхтарики з прапорцями країн, що брали участь у війні, долучили нас до світової традиції відзначення цього дня».