1000 символів ліворуч

Зустріч через роки...

6 вересня 2017 року ми відзначали 120 річчя з Дня народження талановитого письменника, драматурга і нашого земляка Івана Кіндратовича Микитенка.

 Любити Вітчизну, любити завжди,

поля її росні, зелені сади

і їй не жаліти за дні молоді

ні крові у битві, ні поту в труді.

Любити Вітчизну, любити завжди,

і села її і її городи,

і їй всі бажання, пориви й думки

на світлій дорозі у світлі віки.

Саме так і любив свою Україну Іван Кіндратович Микитенко. Любив і боровся з несправедливою дійсністю своєю головною зброєю - словом.  В його творчості тісно переплелися реалізм із романтизмом, соціальна нерівність, яка гостро реагує на класову боротьбу, та яскрава художня палітра образів і персонажів. Його творчий шлях - шлях вічної боротьби.

Наш земляк, лікар, революціонер, письменник, драматург, член багатьох творчих об’єднань, спілок - велика постать, яскрава особистість, один з тих, хто бачив майбутнє рідної землі інакшим, боровся за це і загинув за власні погляди. Його твори  завжди були помітними у прозі 20-х років і пізніше, неодноразово перевидавалися й перекладалися. Деякі є автобіографічними. Одночасно з прозовими творами з'являються п'єси. Популярністю користувались більшість п'єс, поставлених не тільки в Україні, а й у багатьох містах: Москві, Ленінграді, Воронежі, Новосибірську, Мінську, Баку, Казані, Ташкенті та ін. Загинув І.К.Микитенко 1937 р., ставши жертвою сталінського беззаконня.В ті часи дуже часто ставалося так, що людина йшла з дому і вже не поверталася. Так сталося і з Іваном Кіндратовичем.  За два тижні, 18 жовтня 1937 року, його знайшли застреленим на околиці Харкова - за офіційною версією Іван Кіндратович Микитенко здійснив самогубство, хоча існують свідчення того, що смерть була насильницькою. Лише в 1956 році парторганізація Спілки письменників України розглянула питання «Про посмертну реабілітацію в партії І.Микитенка».

В історію української літератури І.Микитенко входить передусім своїми кращими п'єсами- драмами й комедіями. Публіцистично загострена, дотепна й колоритна драматургіяІ.Микитенка була присвячена злободеннимпроблемам, відображала напругу соціальних змін у суспільстві і тому змогла донести до нашого часу гарячий подих своєї доби. Окремим рядком в творчості Івана Кіндратовича були написані твори для дітей і про дітей, як от перша книга роману «Ранок», присвячена темі перевиховання «важких» підлітків, недавніх безпритульних. «Ранок» - найбільший прозовий твір, роман, задуманий як значне епічне полотно, на жаль, не був завершений письменником (написана тільки перша книга). Символічним є той факт, що саме на вулиці з його ім’ям розташований навчальний заклад.

Кожен навчальний рік в школі починається із проведення Місячника громадянського виховання, в рамках якого традиційно проходять заходи до Дня міста, свята вулиці Кіровоградської, декади патріотичного виховання, дня народження В.Сухомлинського, дня партизанської слави та інші. Серед них неодмінно щороку ми згадуємо і нашого земляка Івана Кіндратовича Микитенка, бо маємо безпосереднє відношення до його імені. День народження Івана Кіндратовича Микитенка є дуже символічним для жителів нашого мікрорайону, адже в цьому році виповнюється 30 років вулиці, яка носить його ім'я і на якій розташований наш заклад. В 2012 році за ініціативою нашого депутата Вадима Вікторовича Дриги, скульптор Савченко Григорій Степанович виготовив іменну меморіальну дошку видатного письменника, яка була встановлена на фасаді школи до Дня його

і 8 вересня 2017 року до нашого закладу завітав дуже почесний гість, який знав Івана Кіндратовича краще за всіх, для кого він є не просто людиною, а найближчою і найріднішою людиною - син  Івана Кіндратовича Микитенка – Олег Іванович Микитенко. На зустрічах з Олегом Івановичем панувала комфортна та неймовірно тепла атмосфера. Всім було дуже цікаво дізнатися з перших вуст нові подробиці життя та творчого шляху відомого письменника.

Окрім шкільних зустрічей, на базі міської бібліотеки відбулася презентація книги-спогадів Зінаїди Краян (Микитенко) "Я була щаслива з тобою...".

А 8-о вересня перед НВО №33 відбувся поминальний мітинг за участю жителів мікрорайону та святковий концерт за ініціативи депутата Вадима Дриги.