1000 символів ліворуч

Аналіз ВР за І семестр 2012-2013 н.р.

Виховна проблема школи: «Діяльнісний підхід до створення умов зростання особистості учня через партнерство всіх учасників виховного процесу та соціуму в процесі впровадження КТД». Вже четвертий рік педагоги школи працюють над впровадженням методики колективно-творчої справи, яка полягає у спільній творчій діяльності учнів і вчителів через виконання єдиної роботи. Варто підкреслити, що цей складний і багатогранний виховний процес потребує відбору виховних заходів, врахування запитів сьогодення, творчості та ініціативи.

Робота класних керівників спрямована на розвиток самостійності учнів, зміцненню дружніх відносин в колективах, розкриттю різних індивідуальних здібностей учнів. Всі без виключення класи беруть участь в усіх загальношкільних заходах та КТС. Своєрідний звіт класного колективу – участь в фестивалях, конкурсах, в ході яких учні можуть проявити себе.

Всі заплановані заходи, які проводились і проводяться, виконуються виключно колективно,  з урахуванням всіх напрямків виховання.

Вересень

Девіз - Від родини до шкільної родини йде життя дитини

Мета - Формувати свідомість громадянина, патріота свого міста та Батьківщини, розвивати інтерес до навчання та пізнання самого себе, усвідомлення унікальності людини.

Напрямок – громадянське виховання.

-                     ЄДИНИЙ Перший урок.

-                     Участь в міському флешмобі до Дня знань.

-                     Робота над соціальним паспортом класу. Вибори активу класу, розподіл «веселкових доручень».

-                     Виховні години: «Як я провів літні канікули», «Зовнішній вигляд та культура поведінки учнів», «Вчимось вчитися», «Слово до слова - зложиться мова», «Слава партизанам Кіровоградщини», присвячені дню партизанської Слави та 70-річчю партизанського руху

-                     Всеукраїнський конкурс-рейд «Увага - діти на дорозі». Тиждень безпеки дорожнього руху.

-                     Декада патріотичного виховання. Тиждень нашого міста. Виховні години, присвячені Дню міста: «Місто на річці Інгул». Участь у міських заходах.

-                     Спортивне свято, присвячене Дню фізкультури і спорту

-                     Тиждень чистоти і порядку.

-                     Декада патріотичного виховання. Конкурс малюнків на асфальті, присвячених Дню Миру

-                     Конкурс «Дари осені-2012»

-                     Конкурс на найкращий класний куточок.

-                     28.09 - День народження В.О.Сухомлинського. Конкурс малюнку на асфальті «Казки В.Сухомлинського».

Жовтень.

Девіз - Без труда немає плода

Мета - Формування працелюбної особистості, цивілізованого господаря. Виховувати в учнів трудової навички та самообслуговування в школі.

Напрямок – Трудове виховання.

-                     Виставка плакатів та привітальних листівок «Бути вчителем – істинне покликання для вибраних». Святковий концерт до Дня вчителя.

-                     Виховні години «Професії в моїй родині», «Діло майстра величає» (цікаві факти про видатних людей праці),  «Плекай історію свою», «Українське козацтво». Перегляд художніх та документальних фільмів про українське козацтво;

-                     Круглі столи на тему: «Мій майбутній вибір - …»

-                     Виставка-продаж дитячих поробок, малюнків, вишивок, кулінарних виробів «Веселий ярмарок»

-                     Тиждень безпеки життєдіяльності учнів.

-                     Виховні години: «Історія маленької школи. Нам 101 рік». Перегляд відеофільму про школу.

-                     Спортивні змагання «Козацькі забави», присвячені дню українського козацтва - 14 жовтня.

-                     Проведення профорієнтаційних заходів. Трудовий десант «Готуємось до зими». Робота на квіткових клумбах. Рейд санітарії і порядку.

Листопад.

Девіз - Здоровому все здорово.

Мета - Сформувати уміння і навички реалізації здорового способу життя, відповідального ставлення до власного здоров'я.

Напрямок – формування здорового способу життя.

-                     Тиждень пожежної безпеки. Виставка плакатів «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

-                     Позаплановий Тиждень безпеки дорожнього руху.

-                     Виховні години «Хочу, щоб до мене ставились так, як я до вас», «Рідна мово, я росту крізь тебе», присвячена Дню української писемності та мови, інформаційні хвилини: «XXI століття  - століття гендерної політики», «Сторінками книги пам'яті», присвячені Дню пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, «Добре роби - добре й буде», «Найбільше багатство - здоров'я», присвячені Дню толерантності

-                     Операція «Листя» - трудовий десант на пришкільному майданчику.

-                     Фестиваль «Молодь обирає здоровя»

-                     Тиждень ввічливості і толерантності. День гарних слів. Пошта доброї надії.

-                     Акція «В нашій школі курити не модно».

-                     2 Рейди чистоти і порядку.

 Грудень.

Девіз - Все добре переймай, та зла уникай.

Мета - Формування цілісної моральної особистості, яка включає гуманістичні риси людини,  виховання демократичного світогляду й культури, яка не порушує прав й свободу людини.

Напрямок – морально-правове виховання.

-                     Виховна година «Знаємо та реалізуємо свої права», присвячені Дню захисту прав дитини, «Людина - це звучить гордо», інформаційні хвилини: «Толерантне ставлення до людей, хворих на ВІЛ/СНІД", виховні години присвячені Дню збройних сил України,  «14 грудня - День Наума – грамотника»; Зустрічі з працівниками правозахисних органів та соціальних служб, інформаційні хвилини: «Шляхи, інтеграції України в Європу»; «Європейська культурна спадщина»

-                     Конкурс електронних презентацій «Терра Феміда» серед учнів 7-11 класів

-                     З грудня - Міжнародний день інвалідів. Проведений ЄДИНИЙ урок доброти..

-                     Спортивні змагання, присвячені Дню збройних сил України

-                     Рейд «Про що розповідає твій портфель». Рейд санітарії і порядку.

-                     Акція «Даруємо радість дітям», присвяченого Дню Святого Миколая Чудотворця.

-                     Майстерні Дідуся Мороза.

-                     Конкурс новорічних стіннівок та ікебан.

-                     Зимовий бал для старшокласників.

-                     Святковий новорічний концерт для батьків.

Нарешті в закладі зявилась офіційна форма одягу – шкільна форма, розроблена презентаційна форма та подана дляучасті в міському конкурсі-огляді шкільних форм.             

Розпочато велику роботу з класними колективами – проведення моніторингового дослідження рейтингового оцінювання досягнень учасників навчально-виховного процесу «Мудра сова» та «Кращий клас-2013».

 В напрямку безпеки життєдіяльності проводилися профілактичні бесіди відповідно плану виховної роботи, плану КТС, актуальності певних питань безпеки дітей, проведений один позаплановий Тиждень безпеки дорожнього руху. Також проводилися інструктажі з питань безпеки учнів під час загальношкільних, позашкільних заходів, екскурсій, чергувань в закладі тощо. Ведеться відповідна документація.

Учні школи мали змогу стати учасниками екскурсій не тільки нашого міста, а й іншими містами Українив цьомк році вони вдівідали колиску українського козацтва – Запорозьку Січ; учні 3 класу стали учасниками науковоого конкурсу «Чотири лапи».

Протягом І семестру був проведений збіри макулатури, за результатами зібрано 568 кг.

З метою посилення впливу педагогів в нарямку превентивного виховання протягом семестру були організовані 3 засідання ради з профілактики правопорушень серед учнів школи із залученням працівників Ленінського райвідділу міліції, спеціаліста у справах дітей. Всі вікові категорії учнів школи в жовтні-листопаді відвідали Дитячу філармонію згідно графіка управління освіти.

Гурткова робота. В школі працює 2 шкільних гуртки (вокальний та хореографічний) та 4 позашкільні – музична школа по класу «Баян», психологічний гурток та «народознавство», «Юні акваріумісти», «Соломка». Контроль за якістю проведення занять дає змогу говорити про високий рівень зацікавленості учнів та керівників в отриманні гарних результатів власної діяльності. Керівники гуртків ставлять для себе за мету не тільки підняти рівень художньо-естетичного виховання учнів школи, отримати на кінець навчального року певний список досягнень кожного вихованця, а й перспективу участі в міських заходах та конкурсах.

Всі заплановані заходи виховної роботи школи в І семестрі були виконані і мали позитивні результати.

Необхідно зазначити, що покращення зазнав такий напрямок виховної роботи, як робота з учнівським самоврядуванням. Робота в даному напрямку є запланованою, і ведеться систематично, проводяться планові засідання, створено презентацію діяльності.

Протягом півріччя педагогічний та дитячий колектив брали активну участь у конкурсах, спортивних змагання різного рівня. Так, керівник МО класних керівників пустовойт Т.Л., брала активну участь у міському етапі конкурсу «Класний креівник 2012»; учні, члени євроклубу, під кервництвом Іванюк І.О., взяли участь в декількох конкурсах і мали позитивні результати; в грудні декілька педагогів (Іванюк, Зеніна, Плахотня, Кушнірова) працювали в рамках міских заходів над оформленням новорічної ялинки у стародавніх традиціях українців, та представляли її наміській площі.

Результати проведеної роботи за І семестр 2012-2013 навчального року довели, що усвідомлене ставлення учнів до певних змін у виховному просторі дає змогу до очікування ще більш позитивних змін у виховній діяльності педагогічного колективу в майбутньому.