1000 символів ліворуч

Формування культурного середовища та оригінальних традицій закладу

У єдиному виховному просторі цілеспрямований педагогічний вплив на соціальне становлення і розвиток молоді здійснюється безпосередньо за допомогою існуючої системи соціальних інститутів, функціональне призначення яких полягає у постановці і реалізації як стратегічних державних цілей, так і ситуативних завдань, що виникають в умовах повсякденного життя. Одним із провідних соціальних інститутів є загальноосвітня школа, яка готує молодь до життєдіяльності і покликана виконувати базові для цього функції – навчання і виховання.

У сучасній загальноосвітній школі визначився перспективний підхід до розвитку й реалізації виховного потенціалу – системний підхід, поданий у вигляді виховної системи.

Разом з тим, виховна система школи залишається  відкритою, оскільки не може плідно розвиватися, знаходячись ізольовано від соціального оточення. ЇЇ обов’язок полягає в забезпеченні вихованцям широкого контакту із соціумом. 

На базі взаємодії школи із середовищем створюється певний територіальний виховний простір, який сприяє виведенню виховної системи за межі навчального закладу, включенню її в педагогічне освоєння найближчого оточення й перетворенню його у чинник виховання дітей і дорослих. Усвідомлення школярами того, що великі справи починаються з маленьких вчинків (посадженого дерева, очищеного струмка, допомоги ближньому), призводить не лише до конкретних дій, але й до набуття позитивного досвіду громадянської співучасті.

Нація в будь-які часи збереже себе, якщо живуть традиції цієї нації. Теж саме можна сказати і про школу. Вона буде жити тоді, коли в її стінах будуть жити красиві традиції. За багато років у нашій школі склалося чимало гарних і стійких традицій, пов'язаних не тільки з навчанням, але і з позаурочним життям.

Робота над іміджем закладу почалася вже давно і непомітно. Якщо говорити конкретно, то пропонуємо почати з етапу роботи над створенням символів закладу: 2009 рік – гімн та герб закладу;
2012 рік – шкільна форма.

На початку  2009 року в закладі був оголошений конкурс на створення емблеми. Ідея створення емблеми належала Колосовій С.О., директору школи. Творчу групу, яка складалася з талановитих та ініціативних учнів, очолив вчитель образотворчого мистецтва Рава О.В.  Після багатьох роздумів, пошуків і  спроб - в квітні, на святі  Дня “Відкритих дверей ”, колектив та запрошені гості схвалили презентований проект емблеми закладу, а також вперше був виконаний гімн закладу вихованцями вокального гуртка “До-мі-солька”.

Емблема закладу являє собою синьо-жовтий овал (державна приналежність), обрамлений позолоченою підковою (символ  щастя та добробуту),  вінком зелених колосків жита (символ  молодого покоління). У верхній частині синя стрічка з назвою закладу, в нижній – з датою заснування. В центрі емблеми розташована книга (символ знань), фасад будівлі закладу (сторічного приміщення),  перо – символізує посередника між думками та діями людини, половник (заклад надає професійну освіту за фахом “Кухар”)

 В 2012 році адміністрація школи звернулася до батьків з проханням виконання вимог щодо зовнішнього вигляду учнів. Ці вимоги співпадають з державною політикою України у цьому питанні.    Крім того, дані вимоги допомагають правильному вихованню ділової культури та зменшують відповідні видатки батьків.   

Законодавча база, на яку посилається адміністрація закладу в роботі над створенням зовнішнього іміджу: Указ Президента України від 02.06.1996 р. № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти»; Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.96р. № 1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти»; Наказ управління освіти Кіровоградської міської ради від 27.08.2012 року № 530/0 “ Про започаткування огляду конкурсу шкільної форми та емблеми  “ Обличчя школи ”

Говорячи про імідж, не можна забувати, що виконання головних аспектів виховання різного спрямування має допомогти виконати шкільна форма тому, що як і будь-яка форма, вона дисциплінує, призводить до згуртованості, сприяє виробленню в учнях відчуття спільності, колективізму, загальної справи і наявності загальних цілей.

Форма виключає (у всякому разі, обмежує) можливість конкуренції між учнями (і їх батьками) в одязі, значно знижує візуальну різницю між учнями з родин різного матеріального статку, перешкоджаючи розшарування за принципом «багаті / бідні».

Єдиний стандарт на форму  дозволяє гарантувати, що одяг школярів буде відповідати санітарно-гігієнічним вимогам і не відіб'ється негативно на їх здоров'я.

Діловий костюм створює естетику робочого місця, сприяє вихованню високої культури та розвитку смаку.

Шкільна форма, як будь-яка корпоративний одяг, підкреслює приналежність людини до даної організації.

 Готуючись до відзначивши 100-річчя закладу, адміністрація задавалась питанням: «Що такого незвичайного має наша школа? Чим краща за інші?». Всі пам’ятають ту кропітку роботу, яку виконували і діти, і батьки, і звичайно ми – вчителі – КТС «Учнівські династії», яких від того часу понад 90. Звичайно вже традиційними стали конкурси малюнку на асфальті до Дня школи, Дня миру, Дня Землі тощо.

Четвертий рік поспіль проводиться конкурс малюнку на асфальті “Казки В.Сухомлинського”. Це вже стало доброю традицією.

 Окрім традиційних виховних годин в класах, присвячених Дню міста, щороку проводиться конкурс плакатів «З Днем народження, рідне місто!».

Також щороку творча група вчителів вражає проектами “Квіткова композиція”  до Дня міста.

Щороку відзначаємо і День вчителя. За для нестандартності учні пропонують різні форми проведення занять в цей день. Уроки для “учнів 12 класу” (вчителів)

А також своїми талантами вчителі діляться в ході проведення конкурсу малюнків “Мрія вчителя”

З  1 вересня 1994 року впроваджено профільне навчання з предмету “Кухарська справа” для учнів старших класів. По закінченню школи учні отримують 3-й професійний розряд кухаря.

Підготовка людини і професіонала, готового працювати в сучасному інноваційному технологічному суспільстві та бути конкурентоспроможним на ринку праці здійснюється на уроках профільного навчання    “Кулінарія

Одним із видів роботи в напрямку трудового виховання в закладі постійно проводяться такі виставки, як наприклад «Таланти моєї родини-2010» з метою пропаганди праці, розвитку талантів серед молоді.

В цьому році в рамках місячника громадянського виховання, згідно плану КТС,  в закладі був проведений конкурс "Дари щедрої осені-2012". Кожен клас, від мала до велика, взяв участь в заході, пропонуючи членам жюрі та всім учасникам поринути в світ фантазії та естетики.

Здоров’я та безпека учнів завжди була в нашому закладі на І місці. Щорічно проводиться масовий День ЦО, до якого готуються всі жителі шкільної країни. Великий спектр заходів в цей день охоплює учнів всіх вікових категорій.

Тематичні тижні безпеки є спланованими, підготовленими. Щороку тематичні матеріали поповнюються новими брошурами, дитячими роботами тощо.

Традиційні конкурси плакатів, наприклад -  “Пожежна безпека”

Здатність трудитися завжди за будь-яких умов повинна виховуватися змалку. 

Приклад проведення трудового десанту - Акції  “Чисте місто”

Велике щастя для кожного народу мати свою рідну мову. Як рідну матір не вибирають, так мову людина не вибирає, але прикипає до неї серцем на все життя. І наші учні під час проведення Місячників, мають змогу  усвідомили значимість знання і любові рідної мови.

Однією з форм роботи з батьками є проведення Дня відкритих дверей, коли діти мають змогу показати всі яскраві сторінки шкільного життя батькам, поділитися вдачами та перемогами. День “ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ-2010”

День “ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ-2011” і в цьому році цей День також відбудеться в грудні 2012 року.

 З того часу як колектив почав працювати за системою КТС, було проведено 6 фестивалів: 2 - екологічних, 1 – театральний, 1 – географічний, 1- літературний, 1 – зі здорового способу життя. КТС. Фестиваль “Літературний дивокрай”

КТС. Екологічний фестиваль “Вітер змін”

КТС. Екологічний фестиваль “Вітер змін”

КТС. Фестиваль “Молодь обирає здоров’я”

Акція “Ми у ваших руках”.

 В напрямку роботи з обдарованими дітьми створено систему моніторингу результативності здібностей учнів та педагогів; працює загін ЮІР, загін ДЮР, організовуваються спортивні естафети, змагання, турніри в рамках проведення  тематичних Місячників та Тижнів, забезпечується участь учнів школи у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах, змаганнях тощо, а також систематично відбувається вивчення загального стану та якості системи роботи в даному напрямку. Переможниця міського конкурсу “Пасхальна листівка”

77 учасників Міжнародного математичного конкурсу “КЕНГУРУ”

Всеукраїнський конкурс поробок “У кого бджоли – у того й мед”

Всеукраїнський конкурс малюнків     “У кого бджоли – у того й мед”

Шкільний ЄВРОКЛУБ – як одна з форм роботи з учнівським самоврядуванням в закладі

 Проблема, що потребує вирішення в освітньо-виховному просторі, це створення умов для ціннісного ставлення учня до себе самого, як повноцінного громадянина України та жителя європейської країни. З метою поетапного вирішення завдань даної проблеми в школі був створений євро клуб. Учасники разом із керівником на кінець минулого навчального року вже заявили про себе на рівні міста та зайняли І місце в конкурсі малюнку під час проведення Єврофесту.

Міжнародний жіночий день

Учні закладу завжди любили екскурсії як по місту, так і по Україні. Це відбувається в основному за традицією в осінні теплі часи та у весняно-літній період. У картинній галереї “Єлисаветград”.

 Учні під керівництвом класних керівників приєдналися до міської акції «Зірка пам'яті». Її мета: забезпечити всенародне вшанування та увічнення героїчного подвигу захисників Вітчизни, які відстояли свободу і незалежність Батьківщини; надання посильної допомоги учнями та педагогами ветеранам Великої Вітчизняної війни. З нашого боку проводяться рейди "Допоможи ветерану", вшанування пам'яті про ветеранів Великої Вітчизняної війни в малюнках та листівках, проведення урочистих заходів із запрошенням ветеранів.

Останній дзвоник-2012

Кінець навчального року не міг обійтись без одного з головних свят – останнього дзвоника, на якому біли присутні і діти, і батьки, і гості.