1000 символів ліворуч
  • Класична гімназія Кропивницької міської ради
  • sc9999
  • sc9998
  • Комунальний заклад

    "Класична гімназія

    Кропивницької міської ради"

  • Комунальний заклад

    "Класична гімназія

    Кропивницької міської ради"

  • Комунальний заклад

    "Класична гімназія

    Кропивницької міської ради"

Додавання і віднімання дробів з однаковим знаменником.

Тема: Додавання і віднімання дробів з однаковим знаменником.

Цілі:

- навчальна: домогтися засвоєння правил додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння виконувати додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння розв'язувати вправи, які передбачають додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками, зокрема, запис мішаного числа у вигляді неправильного дробу;

- розвивальна: розвивати вміння логічно мислити;

-  виховна: виховувати старанність, наполегливість.

Тип уроку: засвоєння знань і вмінь.

Обладнання: індивідуальні картки із завданнями підвищеної складності, міні – диктанту.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учні звітують про стан його виконання.

III.  ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

3 метою створення відповідної мотивації учитель пропонує задачу.

 

IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування

         
  1. Який дріб показує, яка частина фігури заштрихована на малюнках
         
         
                           
         
         
         
         
                           
         
         
             
  1. Назвати правильні дроби із знаменником 9;
  2. Назвати неправильні дроби із знаменником 9;
  3. Який з дробів більший  чи ?
  4. Який з дробів менший  чи ?
  5. За допомогою якої дії знаходять суму чисел?
  6. Як називають компоненти додавання?
  7. Як знайти невідомий доданок? Наведіть приклади.
  8. За допомогою якої дії знаходять різницю чисел?
  9. Як називають компоненти віднімання?
  10. Як знайти невідоме зменшуване? Невідомий від'ємник? Наведіть приклади.

Учитель розкриває магнітну дошку з картками, на яких написані числа, між якими потрібно поставити дії.

Таблиця № 1 „Розпізнай дії”

V. ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ

Вивчення нового матеріалу  проводиться  у формі розповіді вчителя за таким планом:

1. Як знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками?

Щоб знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками, потрібно додати їх чисельники, а знаменник залишити той самий. 

Нерідко учні припускаються помилок: додаючи звичайні дроби, додають і чисельник, і знаменник. З метою запобігання таких помилок доцільно ознайомити учнів з буквеним виглядом правила додавання звичайних дробів з однаковими знаменниками:

Таблиця 2. „Додавання дробів з однаковими знаменниками

Наприклад, +==.

2. Як знайти  різницю  дробів з однаковими знаменниками?

Щоб знайти різницю двох дробів з однаковими знаменниками, потрібно відняти  їх чисельники, а знаменник залишити той самий. 

Далі пропоную учням розглянути слідуючу таблицю

Таблиця 3. „Віднімання дробів з однаковими знаменниками” 

Наприклад, -==.

Звертаю увагу учнів, що віднімання можливе лише при  > .

Оскільки однакові знаменники прошу учнів порівняти числа.

Висновок записуємо разом, що а > b

Зазвичай учні легко засвоюють правила додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками. Тому на етапі формування вмінь більше уваги можна приділити усній роботі, а також розв'язуванню рівнянь і текстових задач, у яких застосовують додавання і віднімання дробів.

Можливо, деякі учні виконають завдання раніше від решти. Таким учням можна запропонувати індивідуальні картки із завданнями підвищеної складності.

 

VІІІ.  Домашнє завдання: §32 (вивчити правила додавання і віднімання) С.р.№ 1064, 1067; Д.р. №1076, 1080.