1000 символів ліворуч

Посилення української мови в закладі освіти

1150 894 1  2

15 лютого Міська рада міста Кропивницького прийняла рішення «Про  зaходи щодо зaбезпечення регiонaльної мовної полiтики в мiстi Кропивницькому».

Відповідно, встановлюється, що на території  Кропивницького всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь-які інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконується державною мовою відповідно до законодавства України.

Крім того,  у всіх сферах громадського обслуговування громадян в обласному центрі при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовується державна мова. І лише на прохання споживача суб'єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари та послуги та для належного обслуговування споживачів. У всіх закладах сфери громадського харчування обов'язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів персонал зобов'язується першочергово пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь-якою іншою мовою за її наявності.

Міська рада доручила департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Кіровоградської міської ради направити звернення міської ради міста Кропивницького голові Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, голові управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та начальнику Кропивницького міського управління Держпродспоживслужби та здійснити роз'яснювальну роботу з суб'єктами господарської діяльності, що здійснюють свою діяльність на території міста Кропивницького, щодо необхідності приведення своєї діяльності у відповідність до положень прийнятого  рішення.