1000 символів ліворуч

Музичні поради для дорослих та дітей

скачанные файлы 3

Вплив музики на здоров'я дитини

Як відомо, дитина починає розрізняти звуки з моменту народження. В першу чергу він починає розуміти, а з часом і реагувати, на голоси батьків та інших близьких родичів. Музика також позитивно впливає на дитину і його здоров'я. Якщо правильно зробити добірку музики, то з її допомогою можна і заспокоїти малюка, і розвеселити його, і навіть допомогти поправити здоров'я. Не дарма музику часто називають джерелом гармонії. Сфери її застосування досить різноманітні. Приміром, з допомогою її використання можна поліпшити мовні функції у дитини дошкільного віку. Однак якщо музика буде містити безліч гучних звуків, то це негативно позначиться на нервовій системі вашого чада. Щоб використання музики було правильним, існує кілька правил, яких необхідно дотримуватися всім батькам.

1.Не варто включати музику голосно. У дитини слух дуже хороший, тому різкі гучні звуки можуть схвилювати або налякати його, з-за чого він стане неспокійним і плаксивою.

2.Вибирайте час для прослуховування музичних композицій правильно. Приміром, вранці і ввечері, перед сном, дуже корисно включати дитині класичнумузику.

3.Віддавайте перевагу класичній музиці. Крім того, що вона заспокоює дитину, вона також сприяє її інтелектуальному розвитку. Музика має бути спокійною, щоб не зробити малюка дратівливим і неспокійним.

Яку музику вибирати?Існують дані, що свідчать про позитивний вплив музики на здоров'я дітей і їх фізичний розвиток. Так, діти, які прилучаються до музичної класики протягом перинатального періоду, набагато раніше, ніж їх однолітки, починають сидіти, ходити і говорити. При звучанні мелодії мозок людини сприймає звукові коливання, відповідні музичним нотах. При цьому певні типи нервових клітин реагують на звукові хвилі, завдяки чому відбувається зняття нервового напруження, заспокоєння.

Сприятливий вплив музики на психіку дитини полягає ще й у тому, що вона породжує емоційну чуйність і відкритість світу. Надалі малюк виросте контактним, компетентних в оцінці настрою оточуючих людей, що значно полегшить взаємодію з ними. Особливо слід підкреслити вплив музики на підлітка. Гармонійні звуки врівноважують процеси збудження-гальмування в непростий період гормонального сплеску. При цьому музичні твори композиторів-класиків надає різний вплив:

-  для подолання почуття тривоги і невпевненості походять вальси Штрауса, музика Шопена і Рубінштейна;

- заспокоїтися простіше під твору Шуберта, Бетховена, Брамса;

-  музика Ліста, Моцарта, Хачатуряна сприяє підняття життєвого тонусу;

-  знижують агресію мелодії Гайдна і Баха;

- посилити концентрацію уваги допомагають Чайковський, Мендельсон, Дебюссі.

Слід зазначити, що важка музика надає поганий вплив на психіку дитини і викликає так зване зомбирующее стан. Крім того, така музика сприяє погіршенню самопочуття і апатії..В якості колискової для малюка ідеально підійде «Місячна соната» Бетховена. Для дитини краще брати музику, яка складається з одного або двох інструментів. Саме таку він сприймає найкраще. На сьогоднішній день, завдяки широкому поширенню інтернету в усьому світі існує досить багато спеціальних збірників музики для дітей, які можна скачати на одному з численних сайтів всесвітньої мережі. Не дивлячись на неоднозначне вплив інтернету на здоров'я дітей, саме там, серед безлічі різних варіантів Ви зможете знайти те, що Вам підійде. Таким чином, якщо привчати дитину до гарної класичної музики, то він виросте здоровим, емоційно і психічно врівноваженою і спокійною людиною.

Благотворний вплив музики на розвиток дитини було давно помічено нашими предками. У подальшому в результаті численні досліджень, проведених у даній області, було встановлено, що музика сприяє формуванню мислення, пам'яті, уяви у дітей з ранньоговіку.
Вчені довели, що вже починаючи з дев'ятнадцятої тижні вагітності, плід починає сприймати звуки із зовнішнього світу, тому майбутній мамі рекомендують слухати приємну класичну музику. Особливо ефективно вплив на дітей музики Моцарта. Володіючи терапевтичним і розслаблюючим дією, вона впливає навіть на не народжених дітей: плід затихає при звуках творів знаменитого композитора. Відзначено, що після народження діти, чиї матері регулярно слухали Моцарта, відрізнялися більш спокійним характером. 
 
collage photocat3копия