1000 символів ліворуч

Звіт Ради по харчуванню за 2018 р.

MyCollages

Радою по  харчуванню у складі: Чумак А.І., голови комісії, заступника директора з навчально-виховної роботи, Лапко С.В., сестри медичної, Коваленко П.Ю., завідуючої  господарством, Сагайдак Л.О., голови профспілки,  Прокопенко А.С., Зозулі А.В., представників батьківської громади щомісяця перевіряється виконання вимог зберігання продуктів харчування на харчоблоці та вагу готової продукції.

         Повноцінне гаряче харчування вихованців ЗДО та учнів ЗО здійснюється відповідно до наказів по закладу від 30 серпня 2018 року №388 «Про організацію харчування учнів та вихованців закладу у 2018 – 2019 н.р.». 

З 03.09.2018 року забезпечено організацію харчування учнів та вихованців закладу  згідно примірного двотижневого меню на осінній період, зимовий період для учнів, осінньо-зимовий період для вихованців ЗДО,  з урахуванням вікових груп дітей та учнів, грошових норм з Управлінням  Держпродспоживслужби у м. Кропивницькому, розробленого  режиму харчування вихованців ЗДО та учнів ЗО, графіка видачі страв з харчоблоку.

Лапко С.В., сестра медична, та кухарі складають щоденне меню-розкладку на основі двотижневого меню. Під час складання меню-розкладки дотримуються розподілу їжі за калорійністю протягом дня, орієнтовний об'єм готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп. Щоденне меню із зазначенням виходу кожної страви на столі видачі їжі з харчоблоку розміщується у кутку «Меню», завірене керівником закладу.

При замовленні продуктів харчування Ніколаєнко Н.О., комірник, дотримується розподілу продуктового набору за основними групами та видами продуктів,  відповідно до вимог чинного законодавства і не замовляє продукти, заборонені Інструкцією для вживання учнями, вихованцями ЗДО в освітньому закладі.

У закладі забезпечено  двотижневий запас   продуктів  тривалого   терміну зберігання, здійснюється облік продуктів харчування та продовольчої сировини у Книзі складського обліку встановленої форми, суворо контролюються умов зберігання та терміни реалізації продуктів харчування та продовольчої сировини. Прийом продуктів харчування здійснюється при наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, відповідність вимогам державних стандартів (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо). Систематично ведеться журнал бракеражу сирої продукції, а результати фіксуються у спеціальному журналі.

Лапко С.В., сестра медична, суворо контролює дотримання працівниками кухні санітарно-гігієнічних  правил  облаштування  і утримання харчоблоку в освітньому закладі та своєчасне проходження обов'язкових медичних оглядів відповідно до чинного законодавства, не допускає на харчоблок сторонніх осіб, персонал без санітарного одягу та використання приміщення  їдальні  не за цільовим призначенням.

        Лапко С.В., сестра медична, постійно контролює  організацію та якість  їжі, знімає пробу страв за півгодини до видачі їжі дітям у об'ємі не більше однієї порції, відповідно до переліку страв, наведеному в меню-розкладці відповідно температури, при якій вживатимуться страви, результати зняття проби вносити до Журналу бракеражу готової продукції; контролює дотримання технології приготування страв, є присутньою під час відбирання проб кухарем. Лапко С.В., сестра медична, контролює виконання норм харчування у освітньому закладі, аналізує виконання затвердженого набору продуктів щомісячно кожні десять днів протягом року з урахуванням норм заміни продуктів за енергоцінністю, за необхідності проводить коригування харчування із зазначенням в Журналі обліку виконання норм харчування, щомісячно інформує УО  про дотримання норм харчування у закладі  (ЗДО, ЗО).

      Щотижня контролює виконання персоналом їдальні закладки, облік продуктів та умови їх зберігання, веде підрахунок у відомості накопичування продуктів, своєчасно відмічає дані в журналі бракеражу готової продукції. Щодня контролює санітарний стан харчоблоку, груп ЗДО та груп продовженого дня, забезпечує виконання протиепідемічних заходів щодо попередження спалахів гострих кишкових захворювань
та харчових отруєнь, проводить санітарно-освітню роботу з працівниками харчоблоку. Кухарі закладу
щодня забезпечують групи ЗДО, групи продовженого дня достатньою кількістю кип'яченої води. Вони видають готові страви тільки після зняття проби сестрою медичною та з її дозволу, відповідно до затвердженого графіка видачі готових страв. Вихователі ЗДО,  ГПД значну увагу приділяють формуванню в учнів культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі, дотримуються режиму харчування дітей, що встановлений у навчальному закладі.

         Щомісячно (не пізніше 3 числа), Чумак А.І., подається до УО статистична звітність щодо організації харчування дітей пільгових категорій.

Контроль за організацією харчування учнів ведеться відповідно плану заходів щоденного контролю. 

     Повністю дотримується режим харчування вихованців ЗДО та учнів закладу, графіка видачі страв з харчоблоку для вихованців ЗДО, учнів. Ведеться  контроль за дотриманням дітьми правил особистої гігієни,  санітарно-гігієнічним станом, естетичним оформленням їдальні.

         Члени Ради перевірили вагу готової продукції. Вона відповідала вазі, вказаній у меню.

         Члени комісії перевірили терміни реалізації продуктів, що знаходяться в складському приміщенні та холодильниках. Порушень не виявлено.

         При перевірці з’ясовано, що сіль, цукор та яйця зберігаються в сухому місці, окремо від продуктів, що мають сильний запах. На підвищенні зберігаються крупи, борошно, консервовані продукти.  Для зберігання продуктів, що швидко псуються, використовуються холодильники: окремо для молочних та м’ясних продуктів. Холодильники обладнано термометрами, медична сестра слідкує за дотриманням температурного режиму. Масло вершкове зберігається в холодильнику в пергаменті на окремому розносі із зазначенням дати розфасування. На окремій полиці холодильника зберігається твердий сир. Складське приміщення для зберігання овочів (картоплі, моркви, буряків столових) сухе. Хліб зберігається у спеціально відведеній для цього шафі, де полиці щотижня протираються оцтовим розчином.

      Членами комісії зафіксовано, що добові норми кожної страви раціону відбираються згідно вимог: у чистий посуд із кришкою до видачі їжі дітям та зберігаються в холодильнику на харчоблоці протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.

      Членами Ради було відмічено, що працівники харчоблоку дотримуються санітарно-гігієнічних вимог.

      Було з’ясовано, що на початок обіду учнів ГПД столи було повністю сервіровано згідно санітарно-гігієнічних вимог.