1000 символів ліворуч

Актуальність проблеми суїциду

Статистичні дані свідчать про актуальність проблеми профілактики самогубств серед учнівської молоді. Зросла кількість нещасних випадків із смертельними наслідками серед учнів навчальних закладів внаслідок вчинення ними суїциду протягом останніх місяців.

      Причинами такої кількості загибелі дітей є непорозуміння в сім'ї, міжособистісні конфлікти, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, які викликають стрес та неадекватне сприйняття життєвих проблем, вікові труднощі у знаходженні спільної мови та довірливих стосунків з дорослими та однолітками.
      Розглянемо деякі особливості поведінки, що вказують до суїциду.
Словесні ознаки:
- Заглибленість в роздуми про смерть;
- Прямо і явно говорить про смерть: «Я не можу так жити», «Я не бачу сенсу в тому що живу» тощо;
- Непрямо натякає на свій намір: «Я не буду більше ні для кого проблемою», «Вам не треба буде за мене хвилюватись» тощо;
- Багато жартує на тему самогубства;
- Проявляє нездорову зацікавленість питанням смерті.
Поведінкові ознаки:
- Роздає іншим речі, які мають велику особисту значимість;
- Приводить в порядок справи;
- Мириться з друзями з якими був у сварці;
- Недоїдання або переїдання;
- Недосипання або підвищена сонливість;
- Незвичайно зневажливе ставлення до свого зовнішнього вигляду;
- Постійно знаходиться в пригніченому стані, апатії;
- Замикається від сім'ї та друзів;
- Вживання алкоголю, наркоманія.
       Якщо перелічені ознаки не яскраво виражені та не несуть систематичного характеру то тривожитись не потрібно. Однак, потрібно пам'ятати, що необхідно докласти всіх зусиль аби допомогти та запобігти.
1. Виявляйте турботу – турбота і уважність – перший крок у тому, щоб виявити перші ознаки будь-якого негативу, що відчуває людина.
2. Будьте чуйними – для людини, яка відчуває, що вона зайва і її ніхто не любить, участь чуйної людини є неабияким підбадьорюючим засобом.
3. Слухайте та прислуховуйтесь – людина, яка замислюється про суїцид, потребує бути вислуханою більше ніж порад співрозмовника, адже в даний момент ця людина найбільше страждає від відчуття відчуженості.
4. Розмовляйте – не існує всеосяжних відповідей на таку серйозну проблему. Але ви можете зробити величезний крок вперед, якщо станете на позицію впевненої підтримки людини, що зневірилася.
5. Вселяйте надію – якщо ви вирішили допомогти людині, яка перебуває в депресії, пам'ятайте, що ваші дії повинні бути дуже серйозними і відповідальними.

Будьте уважними та люблячими батьками!!!