1000 символів ліворуч

Над цим варто замислитись!

В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом, але більше половини не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі.

 

Сьогодні, 8 лютого, у День безпечного Інтернету компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків – користувачів мережі. Протягом останнього року кількість дітей віком 10-17 років, які опанували Інтернет, становила 96%, але про те, які ризики існують в мережі і як на них реагувати, знає менше половини. Окрім того, багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими.

 

Дослідження, проведене Кафедрою превентивної освіти і соціальної політики ЮНЕСКО у партнерстві з «Майкрософт Україна», демонструє необхідність всебічного системного підходу до навчання дітей основам безпеки в Інтернеті. Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп – а особливо 15-17 років – до розповсюдження особистої інформації:

§                      44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.

§                      52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).

§                      6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%.

 

Як прокоментувала результати дослідження Валентина Михайлівна Оржеховська, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча лабораторією превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН, завідуюча кафедрою ЮНЕСКО «Превентивна освіта і соціальна політика»: «Результати дослідження ілюструють, що сьогодні в Україні щодо безпеки в Інтернеті недостатньо інформовані як діти, так і їхні батьки та вчителі. При цьому залучення дорослих у процес навчання дітей з цього напряму залишається вельми низьким, хоча 72,5% дітей виказали зацікавленість в отриманні інформації. Тому вочевидь, необхідно задіяти масові канали комунікації, щоб підвищити мотивацію приділяти належну увагу онлайн-культурі молодих українців».

Дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питання безпеки дітей в Інтернеті» було проведено Кафедрою превентивної освіти та соціальної політики ЮНЕСКО в жовтні 2010 – грудні 2010 року. Вибірка дослідження склала 16850 респондентів, у тому числі 7 600 дітей віком від 10 до 17 років, 4 000 батьків та 5 150 вчителів. Дослідження проводилось в 11 областях України: Харківській, Тернопільській, Ровенській, Львівській, Київській, Запорізькій, Черкаській, Донецькій, Луганській, Житомирській областях та АР Крим. Анкетування проводилось в обласному центрі та трьох центрах в кожній зазначеній області 

 

Джерело інформації:  www.onlandia.org.ua.