ЗВІТ-2017

 

08 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ  В АКТОВІЙ ЗАЛІ ЗАКЛАДУ ВІДБУВСЯ  ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ ДИРЕКТОРА НВО №33

РЕПЕЦЬКОЇ НАТАЛІЇ АНАТОЛІЇВНИ .

 

Презентацію виступу можна переглянути тут

Звіт директора

комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання № 33

«Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

про діяльність за період з червня 2016 р. по червень 2017 р.

08.06.2017 р.

Шановні присутні!

Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом звітного періоду. На цих загальних зборах ми керуємося наказами Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року № 55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", від 23 лютого 2005 року № 178 «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Мета звіту:

1. залучати батьків до участі у керуванні освітнім процесом;

2. посилити ресурс довіри з боку батьків, громадських організацій;

3. забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом;

4. стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора НВО, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1.Загальна інформація про школу.

Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання № 33 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» є комунальною власністю Кіровоградської міської ради.

У 2016-2017 н.р. навчання завершило 233 учнів  у 11 класокомплектах, середня наповнюваність класів становить 22 учні. Протягом навчального року з закладу вибуло 6 учнів. Аналізуючи перехід учнів до інших навчальних закладів необхідно відзначити, що однією з проблем для родин учнів була зміна місця проживання – 53 %. За вказаний період прибули до школи 1 учнів.

Завершили навчання 16 учнів школи ІІ ступеню та 14 учнів школи ІІІ ступеню.

Вважаю, що основні заходи шкільного колективу щодо збереження контингенту учнів не достатні для збільшення мережі школи. Тим більше, що дані з обліку дітей шкільного віку в мікрорайоні школи свідчать про можливу значно більшу кількість учнів. Кількість дітей в мікрорайоні школи віком 5-6 років становить 84 особи. Кількість учнів, які планують прийти до 1 класу – 22 особи.

У 2017 році закладу оголошено Грамоти:

Грамоти управління освіти:

Гудима Олег, учень 8 класу, за зайняте ІІ місце в міській олімпіаді з історії (наказ від 29.12.2016 р. №1043/о).

Новаковський Андрій, учень 8 класу, за зайняте ІІІ місце в міській олімпіаді з інформаційних технологій (наказ від 29.12.2016 р. №1043/о).

Свиридов Андрій, вихованець ДНЗ, за оригінальність виконання у   міському фестивалі дитячої творчості  «Кіровоградські зірочки»: в номінації «Веселі нотки» (наказ від 04.05.2017 р. №329/о).

Унгул Вікторія, учениця 8 класу, ІІІ місце у міському етапі ХУ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості (наказ від 21.12.2016 р. №1015/о).

Шостак Вікторія, учениця 8 класу, ІІІ місце у міському етапі ХУ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості(наказ від 21.12.2016 р. №1015/о).

Губа Максим, клас, І місце в міському конкурсі малюнків «Я хочу жити в якісному світі»  (наказ від 10.10.2016 р. № 750/о)

Попова Анастасія, випускниця 11 класу, за зайняте І місце в міському етапі конкурсу фотоаматорів «Моя Україно!» (наказ від 05.10.2016 р. № 734/о)

Барадуліна Яна, випускниця 9 класу, за зайняте ІІ місце в міському етапі конкурсу фотоаматорів «Моя Україно!» (наказ від 05.10.2016 р. № 734/о)

Саннікова Олександра, учениця 4 класу, за зайняте ІІ місце в міському етапі конкурсу фотоаматорів «Моя Україно!» (наказ від 05.10.2016 р. № 734/о)

Черевата Марія, Череватий Олександр, за зайняте ІІ місце в міському етапі конкурсу фотоаматорів «Моя Україно!» (наказ від 05.10.2016 р. № 734/о)

Горват Інна, випускниця 9 класу, за зайняте ІІІ місце в міському етапі конкурсу фотоаматорів «Моя Україно!» (наказ від 05.10.2016 р. № 734/о)

Загін НВО № 33 – у номінації «Найкраще виконання елементів стройової підготовки у складі загону» в У міському конкурсі строю і патріотичної пісні  «Майбутній захисник України»  (наказ від 20.04.2017 р. № 197/о)

Колектив учнів військово-патріотичного гуртка «Джура» НВО №33 за зайняте ІІІ місце в міському етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». (наказ від 08.11.2016 р. № 836/о)

Грамота КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області:

Команда НВО №33 за зайняте І місце у квесті серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Ігри патріотів», 2016.

Диплом КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області:

Пшенична Анна, учениця 8 класу, за участь у конкурсі серед представників учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів «Лідер року – 2017»

Сертифікат за активну участь у встановленні Рекорду України в номінації наймасовіший дитячий танцювальний флешмоб ІХ Міжнародного фестивалю пісні і танцю «Об’єднаймо дітей мистецтвом», 2017.

Диплом КЗ «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»: Спориш Валерія, учениця 2 класу, за зайняте ІІІ місце у обласному етапі Х Міжнародного екологічного конкурсу «Вода – джерело життя» у номінації «Крапля води в об’єктиві» (наказ від 03.03.2017 р. № 5).

2.Кадрове забезпечення:

У закладі працює 30 педагогів.

Кваліфікаційні категорії: “спеціаліст вищої категорії” - 9 осіб;

                                      “спеціаліст  І категорії” - 7 осіб;

                                      “спеціаліст  ІІ категорії” - 6 осіб;

                                      “спеціаліст” - 8 осіб.

Звання:          “Відмінник освіти України” - 2 особи;

                      “учитель-методист” - 2 особи;

                      “старший учитель” - 3 особи.

 Документація з кадрових питань ведеться згідно з вимогами та функціональними обов’язками.

З метою підвищення кваліфікації вчителів діє система курсової перепідготовки при комунальному закладі «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського». Складено і погоджено з центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради перспективний план проходження курсів підвищення кваліфікації та проходження атестації педагогічних працівників, що дає можливість охопити атестацію всіх педагогічних працівників у п’ятирічний термін. При проходженні атестації враховується наступність у категоріях, званнях та нагородах.

Члени педколективу мають право на навчання для здобуття повного освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів. Надаються додаткові відпустки особам, які поєднують роботу з навчанням (Хищенко М.В., вихователь ДНЗ.).

3.Методична робота.

У 2016/2017 н.р. методична робота у закладі була  спланована і проводилася відповідно  до  Річного плану роботи закладу, наказу по закладу від 01.09.2016 року № 443 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами в 2016/2017 навчальному році». Було забезпечено системну, аналітичну, організаційну, діагностичну, пошукову, інформаційну діяльність, що сприяла  підвищенню професійної компетенції педагогічних працівників, розвитку їх інноваційної діяльності, підвищення якості освіти.

       З метою удосконалення методичної роботи було організовано такі форми  роботи:

Колективні: педагогічна рада, інструктивно-методичні наради, наради при директорові.

 Групові:

2.1. Методичні об’єднання:

ЦМО  вихователів ДНЗ, ГПД, керівник Прокопенко А.С.;

МО  початкових класів, керівник Ішова В.О.;

ЦМО вчителів-словесників, керівник Федоренко О.М.;

ЦМО вчителів природничого-математичного циклу, керівник Пустовойт Т.Л.;

ЦМО вчителів трудового навчання, предметів естетичного циклу, фізичної культури, керівник Єфіменко І.О.;

МО класних керівників, керівник  Ніора О.Г.

2.2. Творчі об’єднання:

Творча група “Ініціатива”, керівник Тиненик І.Б.;

Школа щодо впровадження Державного стандарту, керівники: Лихошерстова І.А., Боровик Н.Г.;

Школа молодого вчителя, керівник Котляренко Н.М.3. Індивідуальні: наставництво, методичні консультації;

      4. Дистанційні: сайт «Віртуальна учительська», спільноти, Інтернет-групи.

Протягом 2016/2017 н.р. педпрацівники взяли активну участь у шкільних методичних заходах: засіданнях ЦМО, МО  (доповіді, практикуми), засіданнях творчих об’єднань (проекти), педагогічних радах (виступи, “Коло ідей”), семінарах-практикумах, майстер-класах. Вони відвідали 64 міські та обласні методичні заходи, переглянули  33 Всеукраїнських заходи: онлайн майстер-класи, вебінари, веб-консультації, авторські семінари.

      Педагоги закладу проявили себе, взявши активну участь у 155 методичних заходах, зокрема: творчих групах, дистанційних курсах, Літній школі, Інтернет-конференціях, професійних конкурсах «Учитель року-2017», «Вихователь року», семінарах-практикумах, освітньому проекті «Нова школа», спільнотах, майстер-класах, створили авторські блоги, сайти, предметні курси, надрукували свої методичні матеріали в онлайн журналах.

Слід зазначити, що показники активності педагогів у цьому навчальному році збільшилися: 40 дистанційних курсів, 9 учасників міських/обласних творчих груп. Узято участь у нових формах роботи: Літня школа (4 педагоги), шкільна Інтернет-конференція (написано 13 статей), Міжнародна Інтернет-конференція (написано 2 статті), 5 спільнот, 10 предметних  курсів педагогів на Classroom.  

У рамках реалізації науково-методичного питання було

Створено Котляренко Н.М., заступником директора з НВР,  корпоративний сайт “Віртуальна учительська” для організації освітньо-методичної роботи у закладі, стимулювання вчителів до самоосвіти, професійного зростання.

Проведено засідання педагогічної ради, досліджено методичне питання закладу.

організовано Школу молодого вчителя, створено спільноту для систематизації матеріалу; проведено Місячник молодого педагога-стажиста; проведено Декаду «Ініціатива і творчість молодих».

Організовано Школу щодо впровадження Держстандарту для забезпечення дотримання вимог Державного стандарту, створено спільноти,  систематизовано матеріали впровадження  Державного стандарту у початковій  школі, основній школі (8 клас).

Організовано творчу групу (очно-дистанційну) «Ініціатива» для впровадження в навчально-виховний процес закладу проекту Google Suite, зокрема елементів дистанційного навчання учнів через Classroom, блог, сайт; створено предметні курси, розроблено інструкції щодо використання інформаційних сервісів у закладі.

Проведено семінари-практикуми, майстер-класи щодо впровадження інформаційних сервісів у закладі.

Тиненик І.Б., вчителем інформатики, проведено науково-практичну шкільну Інтернет-конференцію «Створення електронного інформаційного середовища закладу засобами Google Apps для активного засвоєння змісту освіти»; 24.10. - 04.11.2016 року.

Вивчено стан викладання  та рівня навчальних досягнень учнів з предметів: російська мова, хімія, англійська мова, образотворче мистецтво, інформатика, зарубіжна література.

Взято участь у семінарах, вебінарах, конференціях, Інтернет-конференціях, професійних конкурсах (“Учитель року” (Лихошерстова І.А., вчитель початкової школи), “Вихователь року” (Прокопенко А.С., вихователь ГПД), що сприяло зростанню професійної майстерності та творчої ініціативи педагогів.

Репецькою Н.А., Ланецькою В.В., Чумак А.І., Котляренко Н.М.  розроблені  методичні матеріали у рамках роботи в обласних творчих групах, а  Тиненик І.Б., Федоренко О.М., Ланецькою В.В., Ніорою О.Г. - в міських творчих групах.

20.02.2017 року  Федоренко О.М., вчитель української мови та літератури,   Чумак А.І., вчитель географії,  учні 8 – 9 класів представляли заклад  в рамках проекту «Нова школа» та продемонстрували запровадження сервісів Google в діяльності закладу.   

На платформі Classroom, використовуючи планшети, були представлені елементи  уроків з української мови «Повні й неповні речення» та уроку географії  «Економіко-географічний поділ України» (ресурси: Google-документи, Google-форма, пазли, ментальна карта, інтерактивна вправа, створено  інтерактивний плакат

4. Навчальна діяльність учнів.

Протягом 2016/2017 навчального року робота педагогічного колективу спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2016 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 17 учнів. За станом здоров’я (згідно рекомендації лікарів) цього навчального року здобував освіту за індивідуальною формою навчання 1 учень- Рубан Владислав, учень 4 класу.

Після ретельного аналізу анкетування учнів та батьків, аналізу кадрового забезпечення, матеріально-технічної бази був затверджений Робочий навчальний план на 2016/2017 навчальний рік.  Враховуючи потреби учнів, бажання батьків та можливості школи у старшій школі ІІІ ступеню був сформований профіль навчання - філологічний, напрям - українська філологія.

Варіативна складова частина Робочого навчального плану протягом року виконана. Години варіативної складової були розподілені:

- у школі І ступеня (5 класів)- для вивчення предметів: «Образотворче мистецтво» та «Музичне мистецтво»;

- у школі II ступеня (5 класів) - на вивчення предмета «Російська мова» та виділені додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової: «Алгебра», «Українська мова» та «Історія України», враховуючи побажання батьків;

- у школі III ступеня (1 клас)- виділені додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової: «Алгебра» та «Геометрія».

Для учнів початкових класів організовано групи продовженого дня. Таких груп сформовано на базі початкової школи – 2 (І група- для учнів 2-го класу, ІІ група- для учнів 1-го, 3-А, 3-Б та 4 класів). Загальна кількість школярів, які відвідують ГПД - 60 учнів. Режим роботи груп визначається відповідно до основного розкладу навчальних занять. Самопідготовка учнів здійснюється у відповідності з ДСанПіН 5.5.2.008-01 і не перевищує визначеної норми.

За підсумками навчального року учні показали високий рівень навчальних досягнень.

Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» у 2016/2017 навчальному році нагороджено 18 учнів початкової школи та 1 учениця середньої школи, а саме:

Біліченко Валерія Володимирівна, учениця 2 класу;

Іващенко Анна Дмитрівна, учениця 2 класу;

Кривінська Катерина Валеріївна, учениця 2 класу;

Короленко Вероніка Володимирівна, учениця 2 класу;

Мельниченко Ольга Олександрівна, учениця 2 класу;

Савенко Марина Олегівна, учениця 2 класу;

Савенко Максим Олегович, учень 2 класу;

Чернова Олександра Юріївна, учениця 2 класу;

Чумачок Назарій Олександрович, учень 2 класу;

Язикова Олександра Олександрівна , учениця 2 класу;

Скляров Максим Олексійович, учень 3-А класу;

Винник Дар’я Ігорівна, учениця 3-А класу;

Щекотіхіна Євгенія Олександрівна, учениця 3-Б класу;

Красільніков Владислав Володимирович, учень 3-Б класу;

Войтович Вікторія Сергіївна, учениця 4 класу;

Мирончук Артем Анатолійович, учень 4класу;

Добровольська Дар’я Дмитрівна, учениця 4 класу;

Щербина Ярослав Сергійович, учень 4 класу;

19. Шостак Вікторія Віталіївна, учениця 8 класу

Попова Анастасія Олександрівна та Мезенцева Анастасія Олександрівна, випускниці 11-го класу, які досягли особливих успіхів у вивченні предметів «Художня культура» та «Технології» на рівні 12 балів за підсумками 2016/2017 навчального року, нагороджені похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів».

Результати навчальних досягнень учнів подано в таблиці:

Роки

навчання

Учнів на кінець року

Оцінювались

Рівні навчальних досягнень

Не атестовано

Нагороджено Похвальним листом

Нагороджено Похвальною грамотою

Відзнаки

Високий

Достатній

Середній

Початковий

2015/2016

266

233

21

123

75

12

0

9

1

1-СМ

2016/2017

233

216

22

117

70

7

0

19

4

1-ЗВ

2-ЗМ

 

Порівнюючи рівні навчальних досягнень учнів 2-4, 5-9, 11-го класів за 2015/2016 та 2016/2017 навчальні роки бачимо, що в цьому навчальному році успішність учнів підвищилась на 4%, а саме, кількість учнів в закладі, які мають:

високий рівень навчальних досягнень – збільшилась на 3%,

достатній рівень навчальних досягнень – учні підтвердили,

 середній рівень навчальних досягнень – збільшилась на 1%,

початковий рівень навчальних досягнень - зменшився на 4%.

5. Робота з обдарованими дітьми. На виконання шкільної Програми роботи з обдарованою молоддю оновлено банк даних обдарованих дітей закладу та вчителями-предметниками сплановано роботу з обдарованими дітьми, які виявляють здібності до вивчення основ наук, з урахуванням їх можливостей та потреб.

Тиненик І.Б. міська олімпіада з інформатики Новаковський Андрій, учень 8 класу

Боровик Н.Г. міська олімпіада з історії ІІІ місце Гудима Олег, учень 8 класу

6. Державна підсумкова атестація.

В 2016/2017 навчальному році державною підсумковою атестацією було охоплено 24 учні 4-го класу, звільнених учнів-немає (вчитель Ішова В.О.).

Результати державної підсумкової атестації учнів 4-го класу з української мови, математики та літературного читання показано в таблиці:

 

Назва предмета

Кількість учнів 4-х кл.

Бал 12-10

 

%

Бал 9-7

 

%

Бал 6-4

 

%

Бал 3-1

 

%

 

всього

які взяли участь в ДПА

звільнені  від ДПА

не з’явилися

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

з поважних причин

без поважних причин

Українська мова

24

24

-

-

-

1

3

5

37,5

5

2

3

41,7

2

2

1

20,8

-

-

-

-

Математика

24

24

-

-

-

1

7

3

45,8

1

5

2

33,4

2

1

2

20,8

-

-

-

-

Літературне читання

24

24

-

-

-

3

3

6

50

-

5

2

29,2

4

1

-

20,8

-

-

-

-

Якість знань учнів 4 класу з предметів, винесених на ДПА, становить – 79,2%. Це свідчить про якісну підготовку учнів для переведення їх до основної школи.

Назва

предмета

Кількість учнів

9-го класу

Рівні навчальних досягнень

Високий

 

 

%

Достатній

 

 

%

Середній

 

 

%

Початковий

 

 

%

 

всього

звільнені від ДПА

не з’явилися

проходили ДПА

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

Українська мова

16

-

-

16

-

-

5

31,3

1

2

2

31,3

4

1

-

31,3

1

-

-

6,1

Математика

16

-

-

16

-

-

3

19

2

1

 

25

5

1

3

56

 

 

 

 

Історія України

16

-

-

16

-

1

5

37,5

1

-

3

25

4

-

2

37,5

-

-

-

-

Рівень навченості учнів становить 100%, якість знань-62,5%, що на 18,7% вище в порівнянні із результатами річного оцінювання.

В організації та проведенні ДПА, оформленні протоколів ДПА, виставленні оцінок за результатами ДПА у класний журнал порушень не виявлено. Результати ДПА на основі протоколів ДПА було занесено учням 9 класу у свідоцтва про базову  загальну середню освіту.

7. Дошкільне  відділення

У ДНЗ навчально-виховну діяльність організовано відповідно до Базового компонента дошкільної освіти у 2016/2017 навчальному році,  вимог  програми «Дитина» (освітня програма для дітей від 2 до 7 років (наук. кер. проекту Огнев'юк В.О., авт. колектив - Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л., Богданець-Білоскаленко Н.І., - 2015), інструктивно-методичних рекомендацій «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» (лист від 16.06.2016 р. №1/9-315).

   У закладі створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. У групах є дидактичний демонстраційний матеріал, матеріали для занять з образотворчої діяльності, дитяча художня література, спортивний інвентар, технічні засоби навчання, ігрове обладнання,  навчально-розвивальні посібники, які розміщені в ігрових осередках.

Для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників створено навчально-виховні куточки: національний куток, куток книги, музичний куток, театралізованої діяльності, спортивний куток, куточок природи, куток для господарсько-побутової праці, образотворчий (СХД), куток чергування /по природі, по заняттю, по їдальні/; та ігрові модулі для сюжетно-рольових ігор: "Кухня", «Перукарня»,  «Лікарня», «Крамниця», "Будівельні матеріали" /кубики, конструктори /, "Гараж", «Школа», «Бібліотека». Ведеться робота над наповненням предметно-ігрового середовища. Для забезпечення повноцінної навчально-виховної діяльності вихователі використовують елементи ігрових інноваційних технологій, методику розвитку творчої уяви, методику розвитку творчих здібностей.  

Особлива увага звернена на роботу зі здібними та обдарованими дітьми. Визначено напрямки здібностей дітей, ведеться індивідуальна творча робота. Ведеться системна підготовка до участі вихованців у  фестивалі «Кіровоградські зірочки» (вихованець Свиридов А. отримав      І місце у номінації “Веселі нотки” (“Оригінальність виконання”).

     Під час навчально-виховної діяльності вихователі груп, музичний керівник використовують творчі ігри (сюжетно-рольові, дидактичні, розвиваючі, театралізовані), моделювання ситуації, розваги (тематичні дні), постійно застосовують у роботі з дітьми цікаві та сучасні ІК-форми.

Протягом року у ДНЗ проведено 7 виховних тижнів, декада та місячник:

Тиждень трудового виховання. Цікаві заходи: дидактичні ігри «Вгадай професію», «Кому що потрібно для роботи»,  сюжетно-рольова гра «Допоможемо білочці знайти горішки», колективна творча роботи  «Чарівний світ професій»

Місячник української писемності. Цікаві заходи: дидактичні  ігри «Заглядає в шибку казка»,  «Символіка українського одягу»,  «Символи нашої країни», «Кольори Батьківщини», розваги  «Українські народні  дитячі ігри», «Ми – українські діти», «Без верби та калини нема України», конкурс «Чарівна палітра осінніх слів»,  вікторина «Чи знаєш українську казку», колективні творчі роботи «Калина для України», «З Україною в серці».

Тиждень громадянського виховання. Цікаві заходи: дидактичні ігри «Символи нашої країни», «Кольори Батьківщини», гра-подорож «Великі міста України » та сюжетно-рольова гра «Подорож рідним містом», колективна творча робота  «З Україною в серці».

Тиждень економічного виховання. Цікаві заходи: сюжетно-рольова гра «У гостях у цариці Економіки», створення аплікації «Гаманець», проведено ряд моделюючих ситуацій – «Ярмарок», «Аптека», «У кафе».  Підсумком тижня стала віртуальна екскурсія до «Музею грошей».

Тиждень патріотичного виховання. Цікаві заходи:, дидактична ігри «Рибки», «Подоляночка», «Горобець», «Панас», «Калина», дидактична гра «Упізнай іграшку», сюжетно-рольова гра «Подорож рідним містом», розучування пісень «Пісенька для бабусі», «Тато і мама».

Тиждень естетичного виховання. Цікаві заходи: ситуативна гра «Наш музей»,     Гра «У світі кольорів»  , віртуальна «Весняна екскурсія».

Декада музичного виховання. Відбулося ознайомлення з поняттям «музичний оркестр». Слухання музики композиторів-класиків на весняну тему. Музично-дидактична гра «Що звучить?»

Тиждень екологічного виховання. Цікаві заходи: відвідування “Музею природи під відкритим небом”, бесіда «Чим людина допомагає природі, а чим може зашкодити?», бесіда «Тварини України, що потребують захисту», рухлива гра «Дожени сонечко»  та розвага «Цікавий світ тварин».

Тиждень родинного виховання. Цікаві заходи: «День мами».

8. Виховна та позакласна робота.

Зміст виховної діяльності будується у відповідності до визначених ключових ліній:

ціннісне ставлення до себе;

ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

ціннісне ставлення до праці;

ціннісне ставлення до природи;

ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Виховна робота в 2016-2017 навчальному році здійснювалася відповідно до  Закону України «Про Освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції національного військово-патріотичного та громадянського виховання, річного плану роботи закладу на 2016-2017 навчальний рік, програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року № 1243).

Виховна робота проводилась з урахуванням методичної проблеми закладу: «Формування соціально зрілої, компетентної творчої особистості шляхом упровадження особистісно-орієнтованих технологій навчання та виховання» та відповідно до виховної проблеми: «Реалізація  особистісно-орієнтованих  виховних  технологій  у  діяльності  школи з  метою розвитку творчої особистості школяра».

Питання організації виховної роботи розглядалися на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників, засіданнях ради закладу.

Управління виховною роботою здійснюють заступники директора з навчально-виховної роботи Бондар О.В. та Котляренко Н.М., педагог-організатор Кушнірова Н.І., керівник МО класних керівників Ніора О.Г.

Всі заходи та справи,  передбачені  річним   планом    роботи на 2016-2017 навчальний рік,  враховували  особливості  виховання  особистості  та  відображалися у:

системі  загальношкільних заходів та КТС;

роботі   органів  учнівського  самоврядування та гуртковій роботі;

роботі з  батьківською громадськістю та ради профілактики;

спільній  діяльності закладу та  громадських організацій.

Відповідно до плану проведення КТС протягом року було проведено 9 тематичних Місячників, кожен з яких мав свою назву, девіз, мету та орієнтовну план-сітку, накази по закладу про організацію і проведення, а також накази за підсумками їх проведення.

Актуальними та значущими на даний час залишаються заходи з національного військово-патріотичного напрямку виховання. В закладі видані накази по школі з питань патріотичного виховання («Про організацію та проведення Місячника громадянського виховання», в рамках якого передбачено проведення декаду патріотичного виховання, «Про організацію та проведення Місячника морально-правового виховання» тощо). Окремо сформована папка з нормативними документами постійно оновлюється, а документи підлягають вивченню педагогами. На основі нормативної бази розроблені додаткові заходи патріотичного спрямування по закладу, затверджені директором.

Планування роботи з патріотичного виховання є складової загального плану виховної роботи, який розроблений відповідно програми «Основні орієнтири виховання» за визначеними напрямками. Кожен тематичний захід, незалежно від спрямування та рівня проведення, був пронизаний духом патріотизму. Так, в вересні в рамках декади патріотичного виховання були відзначені: День міста, дні партизанської слави та партизанського руху в Україні, День народження В. Сухомлинського. Окрім того, більше 25 учнів закладу брали участь в міських конкурсах дитячого малюнку до Дня міста. В вересні в закладі розпочалися щомісячні акції волонтерської допомоги воїнам в зоні АТО: збір коштів для придбання необхідних речей, їжі, заготовок на зиму, теплих речей, листів та малюнків на підтримку бойового духу бійців. В жовтні та грудні відзначалися День Захисника Вітчизни та День Збройних сил України, в рамках яких відбулися зустрічі учнів старших класів із воїнами АТО.

З даного напрямку в закладі працює гурток військово-патріотичного виховання за навчальною програмою гуртка козацько-лицарського виховання «Джура», керівник гуртка Чумак А.І. Основна мета – формування та розвиток повноцінної особистості, гармонійної людини, патріота Батьківщини, виховання загальнолюдських цінностей шляхом виконання кодексу «Лицарської честі» на засадах елементів козацької педагогіки.

В рамках Місячника трудового виховання та згідно плану КТС  у закладі проводились різноманітні тематичні заходи, цікаві зустрічі із працівниками різних галузей виробництва, екскурсії на підприємства міста, конкурси малюнків та творчих поробок учнів тощо. Під керівництвом педагога-організатора Кушнірової Н.І. велика кількість учнів школи брала участь у різноманітних конкурсах малюнків та плакатів, фотоконкурсів на рівні міста та області. Так учениця 11 класу Попова Анастасія стала переможцем в номінації «Пейзаж» міського фотоконкурсу «Моя Україна» та її робота відправлена на обласний етап.

Відповідно до річного плану роботи закладу на 2016-2017 навчальний рік з 03 по 07 жовтня 2016 року в закладі був проведений Тиждень мистецтв. Згідно плану його проведення вчителем музичного та образотворчого мистецтв, художньої культури Кушніровою Н.І. були організовані та проведені заходи, оформлені тематичні стенди: «Мистецький вернісаж творчих робіт учнів», «Відомі особистості про високе мистецтво», «Музичні інструменти – слухаємо і малюємо», «Зі світу цікавого. Кросворди та ребуси». Протягом тижня також проводилися цікаві уроки: «Карнавал – свято музики і танцю» в 7 класі, «Візуальні мистецтва. Художня фотографія» в 9 класі,  майстер-клас «Монотипія» в 5 класі, майстер-клас «Технологія роботи з акварельними фарбами» в 7 класі та інші. Додатково протягом тижня під час кожної перерви в коридорі І-го поверху лунала музика відповідно обраному тематизму дня: вівторок – «Віртуальна екскурсія у світ класичної музики», середа та четвер – «Віртуальна екскурсія у світ дитячої пісні». Також відбулися масові перегляди пізнавальних відео-робіт на такі теми: «Творчі особистості Кіровоградщини», «Кіровоградські архітектори», «Екскурсія в музеї світу». Для дітей різної вікової категорії були складені кросворди, ребуси, квест-вікторини з метою повторення вивченого матеріалу з предметів художньо-естетичного циклу.

Серед найяскравіших заходів можна визначити наступні:

конкурс малюнку на асфальті на тему «Казки В.О. Сухомлинського», який проводився вже 7-ий рік поспіль і є початком загальношкільних колективно-творчих справ для дітей та дорослих. Також в цей день до закладу були запрошені брейкдансери із майстер-класом та міні-флешмобом для учнів всіх класів. Цікаве та нестандартне виконання хореографічних композицій дуже сподобалось учасникам заходу, багато з яких виявили бажання пробувати себе у сольному виконанні разом із майстрами-брейкдансерами.

КТС – «Мистецький батл» - «Мрії дорослих та мрії дітей», в ході якої всі бажаючі під час перерв могли долучитися до творчого процесу. Весь цей час в коридорі І-го  поверху лунала музика (дитячі пісні), створюючи неповторну атмосферу теми «Дитинства».

«День заплетеної коси». Серед дівчат школи різного віку був оголошений конкурс із подальшим голосуванням у соц. мережі за найкрасивішу косу. На жаль не всі дівчата долучилися до участі одразу, але під кінець дня можна було спостерігати процес спільного заплітання дівчат одна одній кіс.

Як своєрідний підсумок Тижня мистецтв в закладі, була проведена КТС «Улюблена пісня класу»-2016. Участь взяли абсолютно всі класи. Серед 1-4 класів однозначно найяскравішим номером можна визначити виступ учнів 4 класу, класний керівник Ішова В.О., які не просто виконали свою пісню, а створили майже кліп до неї. Серед учнів 5-11 класів методом голосування аплодисментами переможцями визнані 9 клас, класний керівник Мельниченко Н.С., із виконанням власної пісні про класного керівника та учениці 11 класу, класний керівник Єфіменко І.О., із живим акустичним виконанням під власний супровід.

Відповідно до річного плану роботи закладу на 2016-2017 навчальний рік, плану спортивно-масової роботи та з метою пропаганди олімпійських ідеалів та фізичної культури і спорту, як важливих чинників утвердження здорового способу життя 03 листопада на базі закладу був проведений тематичний спортивно-масовий захід «Спорт для всіх!» серед учнів 5-7 класів за участю представників міських спортивних громадських організацій та тренерів спортивних шкіл міста.

З метою формування відповідального ставлення до власного здоров'я, самосвідомості учнів з питання вироблення сталої активної позиції щодо негативних звичок, вироблення навичок і умінь реалізації здорового способу життя, сприяння засвоєнню учнями загальнолюдських культурних цінностей для розвитку власної особистості, духовного збагачення, спрямовування діяльності учнів на вдосконалення особистості методами самопізнання і саморозвитку з 01 по 30 листопада 2016 року був проведений Місячник формування здорового способу життя. В рамках Місячника відбулися традиційні заходи (лінійка під гаслом «Здоровим бути здорово!», викладка методичної та пізнавальної літератури з питань профілактики негативних звичок та їх наслідків в шкільній бібліотеці, виховні години на теми: «Діаманти нашої душі» до Міжнародного дня толерантності, «Доброго вам здоров'я!» до Міжнародного Дня боротьби з палінням, «Сестрички-звички. З ким дружити, а кого обминати?» з відео-обзором анімаційних фільмів з профілактики здорового способу життя для учнів 1-5 класів та відео лекторій на тему «Наркотичні, психотропні, токсичні речовини. Наслідки їх вживання» для учнів 8-11 класів; конкурси дитячого малюнку на тему «Хочу жити в якісному світі» серед 1-11 класів із подальшою участю в міському конкурсі та серед учнів 1-4 класів «О, спорт! Ти – друг!»). Своєрідним підсумком Місячника формування здорового способу життя став КТС-Фестиваль «Молодь обирає здоров'я», в якому взяли участь учні всіх класів. Головною темою виступів була агітаційно-роз’яснювальна робота, популяризація та пропаганда здорового способу життя. Завдання Фестивалю передбачали сприяти активізації молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набуттю та засвоєнню нових знань про здоровий спосіб життя,  підвищенню рівня інформованості молоді з питань профілактики вживання шкідливих речовин, виявлення, обмін та розповсюдження кращого досвіду щодо запобігання негативним проявам серед дітей та молоді засобами мистецтва (вокальні, хореографічні, художньо-спортивні здібності тощо). Окрім тематичних виступів, які розкривали проблему відповідального ставлення дітей та молоді до власного здоров'я та здоров'я оточуючих людей, фактори впливу, ризики та наслідки появи негативних звичок в юному віці, шляхи вироблення навичок та умінь реалізації здорового способу життя, учні 7-11 класів на чолі із класними керівниками представили власні відео та презентаційні матеріали, продемонструвавши варіанти практичного застосування навичок здорового способу життя. За результатами Фестивалю за креативність задуму, якісну підготовку та високий рівень освіченості учнів з питань пропаганди здорового способу життя особливо були відзначені такі класи: 4 клас (кл. керівник Ішова В.О.), 1 клас (кл. керівник Лихошерстова І.А.), 6 клас (кл. керівник Путовойт Т.Л.), 7 клас (кл. керівник Ніора О.Г.), 9 клас (кл. керівник Мельниченко Н.С.), 11 клас (кл. керівник Єфіменко І.О.).

Цікаво та сучасно пройшов Місячник української писемності та мови. Родзинкою проведених заходів було їх дистанційне проведення через мережу інтернет та інтерактивні форми роботи. В підсумку Місячника традиційно було проведене свято «Рідної мови».

Відповідно до наказу від 09 листопада 2016 року № 580 «Про проведення Місячника морально-правового виховання», згідно річного плану роботи на 2016-2017 навчальний рік та з метою підвищення рівня правової культури, активізації роботи з морально-правового виховання школярів з 15 листопада по 15 грудня 2016 року був проведений Місячник морально-правового виховання. Серед великої кількості запланованих та проведених заходів виділяються такі заходи: правовий лекторій для учнів 9-11 класів та їх батьків з питань адміністративної і кримінальної відповідальності неповнолітніх за скоєння правопорушень та злочинів; година спілкування «Правовий лікбез. Дитина-родина-суспільство-держава» для учнів 7-9 класів; До Дня збройних сил України та відзначенню Міжнародного дня волонтера проведені виховні години «На сторожі миру і безпеки», відбулися зустрічі з випускниками школи-учасниками АТО та волонтерами. В рамках Всеукраїнського тижня права, згідно плану його проведення проводилися такі заходи - тематична лінійка з нагоди відкриття Всеукраїнського тижня права; оформлені тематичні стенди по закладу та в класних кімнатах «Правовий лікбез. Ще раз про права та обов’язки дітей»; створена правова експозиція, присвячена даті проголошення Загальної декларації прав людини та громадянина; розроблений правовий бюлетень «Кримінальна відповідальність за хуліганство»; організований перегляд відео-презентацій «Злочини та проступки» для учнів 7-8 класів та «Я і мої права» для учнів 5-6 класів; проведені виховні години до Всесвітнього дня прав людини і порядку на тему «Подорож в Країну права» для учнів 1-4 класів та «Права, свободи, обов’язки» для учнів 5-11 класів; відео-лекторій «Правова кіномережа» - перегляд та аналіз відеоматеріалів на правову тематику для учнів 8-11 класів; серед учнів 7-9 класів проведена гра-змагання «Правовий квест»; лекторська година з питання профілактики виникнення конфліктних ситуацій в родині на засіданні «Батьківського всеобучу».

Відповідно до річного плану роботи на 2016-2017 навчальний рік, плану заходів Місячника військово-патріотичного виховання та з метою виховання учнівської молоді в дусі патріотизму і поваги до історії української держави, в закладі були проведені такі заходи: Єдиний тематичний урок, присвячений Дню Соборності України на тему «Україна – незалежна, Соборна і неподільна»; Єдиний урок-реквієм на вшанування пам'яті загиблих жертв Голокосту в Україні; «круглі столи» з учнями класів на вшанування пам'яті Героїв Крут «Українські Січові стрільці – символ нації»; тематичні інформаційні хвилинки на уроках історії, присвячені Дню Соборності України, вшануванню пам'яті загиблих жертв Голокосту в Україні та вшануванню пам'яті Героїв Крут; тематичні виставки друкованих матеріалів, фотоматеріалів, статей, присвячених Дню Соборності України, вшануванню пам'яті загиблих жертв Голокосту в Україні та вшануванню пам'яті Героїв Крут. І місце в обласному конкурсі «Ігри патріотів»,  зайняла команда національно-патріотичного гуртка «Джура».

З метою виховання учнівської молоді в дусі поваги до історії, культури, традицій українського народу та підтримки бойового духу захисників Батьківщини в квітні 2017 року педагогічний колектив взяв участь у фестивалі-виставці пасхальних кошиків «Величне свято Великодня», метою якого було привітати бійців АТО зі святами. Відповідно наказу були призначені відповідальні особи за підготовку та участь в даному конкурсі, визначені основні напрямки реалізації створення великодніх композицій, обговорені пропозиції на засіданні МО класних керівників. Високий рівень організації роботи щодо участі у загальноміському заході показали такі класні керівники: Жук О.А., Стецюк Г.П., Гончарова М.П., Ішова В.О., Лихошерстова І.А., Пустовойт Т.Л., Ніора О.Г., Мельниченко Н.С., Єфіменко І.О.. Фото-звіт про участь у виставці розміщений на веб-сайті закладу.

В напрямку розвитку військово-патріотичного виховання школярів, забезпечення формування і розвитку соціально значущих цінностей, громадянських, моральних, психологічних і фізичних якостей у процесі виховання та навчання підростаючого покоління  загін юних патріотів, учнів 7-9 класів, під керівництвом Юнкова П.С. та Чумак А.І. взяв участь в V міському військово-патріотичному конкурсі строю та патріотичної пісні «Майбутній захисник України», де отримав грамоту за виконання стройових вправ.

Також вже в травні 2017 року проведені тематичні заходи, уроки мужності, круглі столи, диспути на відзначення Дня пам'яті та примирення і 72-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; зустрічі учнівської молоді з ветеранами та учасниками Другої світової війни 1939-1945 років, учасниками АТО в Донецькій та Луганській областях, представниками волонтерських рухів, духовенства; активізована робота волонтерських загонів в класах в рамках участі в обласній акції «Зірка пам'яті» з метою відвідування та надання посильної допомоги підопічним ветеранам.

У квітні - Місячник екологічного виховання - весь педагогічний та учнівський колектив долучився до міської акції «Чисте місто». Були проведені суботники, надана допомога жителям мікрорайону закладу із прибирання прилеглої території. Протягом року двічі оголошувався турнір по збору макулатури. Формуванню ціннісного ставлення до праці та оточуючого світу сприяли тематичні виховні години, проведення рейдів перевірки стану підручників, тощо. Вже третій рік продовжується шкільний проект «Сміття – це гроші», в рамках якого діти продовжують вчитися сортувати сміття.

Протягом року колектив закладу тісно співпрацював із «Приватбанком» м.Кропивницького з метою навчання дітей фінансової грамотності та заощадження, неодноразово проводились цікаві уроки як на базі закладу, так і в філіях установ банку.

Важливу роль в естетичному вихованні відіграють твори образотворчого мистецтва, музика, художня література, театр, кіно, телебачення тощо. Тому учні нашої школи постійні глядачі Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького, вдячні слухачі Дитячої філармонії. Добрі наслідки дає співробітництво з Кіровоградським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді – учні закладу відвідують гуртки та різноманітні заходи.

Традиційно учні беруть участь у змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», що проходив серед учнів трьох вікових категорій.  Вихованці закладу постійно беруть участь у фізкультурно-патріотичному фестивалю школярів України «Козацький гарт». Як результат – достатня підготовка та готовність дітей до участі у спортивних змаганнях більш високого рівня.

Аналізуючи стан виховної роботи в школі за рік слід відмітити і виконавчо-дисциплінарну діяльність класних керівників. Всі класні керівники завжди сумлінно ставляться до своїх обов’язків, вчасно реагують на зауваження, вказівки адміністрації.

З метою пропаганди учнівського самоврядування, розвитку дитячого лідерства і формування активної громадянської позиції школярів в травні 2017 року член учнівського самоврядування Пшенична Анна, учениця 8 класу, під керівництвом педагога-організатора взяла участь в міському конкурсі «Лідер року-2017».

В квітні 2017 року учнівський колектив 3-9 класів взяв участь в загальноміському танцювальному флешмобі до Всесвітнього дню танцю із встановленням рекорду.

Протягом навчального року з метою підвищення рівня відповідальності учнів за власні негативні поступки, порушення правил та обов’язків щотижнево проводився рейд «Урок» та відбувався аналіз стану відвідування, запізнення на уроки учнями закладу. За результатами роботи проводились профілактичні бесіди з виявленими порушниками дисципліни, зустрічі з їх батьками тощо. Аналізуючи стан виховної роботи в школі за рік слід відмітити і виконавчо-дисциплінарну діяльність класних керівників. Всі класні керівники завжди сумлінно ставляться до своїх обов’язків, вчасно реагують на зауваження, вказівки адміністрації. Аналіз відвіданих виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів. У цілому завдання виховної роботи, поставлені на 2016-2017 навчальний рік, виконані.

9 «Про підсумки роботи з профілактики дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу у 2016-2017 навчальному році»

Відповідно до річного плану роботи закладу на 2016-2017 навчальний рік та з метою запобігання випадків травмування учасників навчально-виховного процесу питання стану роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії в закладі, це питання знаходиться під щоденним контролем адміністрації, медичного працівника, заступників директора,  завгоспа закладу та фахівця з ОП.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку»,  «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом МОН України № 563 від 01.08.2001 року із змінами згідно з наказом МОН України від 20.11.2006 року № 782, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань.

Відповідно до вимог нормативних документів у закладі розроблена відповідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці.   Розроблені і затверджені програми вступних інструктажів для працівників і учнів, які поміщені у журналах вступного інструктажу для працівників і класних журналах – для учнів. Згідно вимог нормативних документів реєструються первинний, позаплановий і цільовий інструктажі для працівників і учнів. Вчителі фізики, біології, хімії, трудового навчання, фізичного виховання проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ перед початком кожного розділу навчальної програми з фізичного виховання. Облік інструктажів вчителі проводять у журналах інструктажів у єдиній визначеній формі, щотижневі планові та позапланові бесіди з БЖ – у класних журналах на спеціально відведеній сторінці. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації. Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці, а також щодо попередження дитячого травматизму та збереження здоров’я і життя дітей, про відповідальність батьків за безпеку та поведінку дітей під час канікул та в позаурочний час обговорювалися на батьківських зборах у всіх класах.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Також розміщені кілька інформаційних стендів по ОП та БЖ. На видних місцях кожного поверху розміщені  плани евакуації на випадок пожежі. Оформлені куточки з безпеки життєдіяльності у навчальних кабінетах.

При проведенні як шкільних, так і міських масових заходів, призначаються особи, відповідальні за збереження життя і здоров'я учасників.

У квітні кожного року проводяться практичні заняття по евакуації учнів і працівників на випадок пожежі згідно планів евакуації. Обладнані куточки наочної агітації з охорони праці і безпеки життєдіяльності. В закладі створені відповідні умови для безпечного навчання та виховання учнів. Учасники навчально-виховного процесу в цілому дотримувалися санітарно-гігієнічних вимог під час проведення уроків та позакласних заходів.

Для удосконалення профілактичної роботи щодо запобігання дитячого травматизму серед учнів класними керівниками проводився комплекс бесід:

- правила дорожнього руху;

- правила протипожежної безпеки;

- запобігання отруєнь;

- правила безпеки при користуванні газом;

- правила безпеки з вибухонебезпечними предметами;

- правила безпеки  на воді;

- правила безпеки користування  електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму, тощо.

Протягом навчального року проведено 5 планових Тижні безпеки життєдіяльності, в рамках яких були проведені бесіди, виставки літератури, зустрічі з працівниками ДАІ, МНС, тематичні класні години, квест-ігри, конкурси малюнків, плакатів соціальної реклами, стіннівок, тренінги з надання першої медичної допомоги, вікторини на знання правил безпеки життєдіяльності.

З метою профілактики наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму серед неповнолітніх протягом навчального року також проводилися тематичні класні години, тематичні виставки літератури в шкільній бібліотеці, перегляд відеофільмів з даної тематики, зустрічі з лікарями, конкурси плакатів, рейди.

Питання стану роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності протягом навчального року заслуховувалось на педагогічних радах, нарадах при директорові, засіданнях МО класних керівників та ради закладу.

Аналіз дитячого травматизму в закладі  протягом 2016-2017 навчального року свідчить, на жаль, про тенденцію його  збільшення на 2 випадки в порівнянні з минулим роком. Це означає, що необхідно посилити роботу з даного напрямку та спланувати проведення додаткових заходів, направлених на попередження дитячого травматизму в побуті. У педагогічному процесі травм не виявлено.

Таким чином:                 

1. В педагогічному процесі - 2

2. В побуті: 10

- падіння – 8  удар-1  катання на велосипеді-1

3. По статі:

- з хлопчиками - 7

- з дівчатками  - 3

4. По віковим групам:

- молодша група (1-4 кл.) –   4

- середня група (  5 -9 кл.) -   6

Випадків зі смертельним наслідком не було. Нещасних випадків з працівниками у побуті та на робочому місці не виявлено.

«Про підсумки оздоровчо-виховної роботи в ході медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням протягом 2016-2017 навчального року»

Відповідно до Положення про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням, в ході спостереження за уроками фізичної культури та спортивно-масовими заходами, підведені підсумки вивчення стану оздоровчо-виховної роботи в закладі протягом 2016-2017 навчального року, який дав можливість охопити всі питання та зосередити увагу на провідних проблемах. Згідно вимог та рекомендацій медико-педагогічний контроль здійснювався не тільки адміністрацією закладу, а й медичною сестрою, класними керівниками, про що свідчать акти відвідування уроків. Заступники директора з навчально-виховної роботи здійснюють методичне інспектування, заступник директора з виховної роботи контролює оздоровчо-виховну роботу. Під час контролю враховується орієнтована кратність спостережень за уроками фізичного виховання.

Медико-педагогічний контроль за станом фізичного виховання учнів здійснюється відповідно до спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти України від 20.07.2009р. за № 518/674 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» та відповідних наказів по закладу.

Метою медико-педагогічного контролю є: визначення стану здоров’я, фізичного розвитку і функціонування організму учнів, які займаються фізичною культурою; оптимізація рухової активності  учнів, вирішення питань щодо відповідності фізичних навантажень стану здоров’я та функціональним можливостям учнів закладу.

 Під час медико-педагогічного спостереження, яке проводиться 1 раз на місяць у кожному класі вирішуються такі завдання:

- ознайомлення з навчально-методичною документацією (класний журнал, календарно-тематичний план, конспект уроку);

- контроль за навантаженням учнів, віднесених за станом здоров’я до основної, підготовчої, спеціальної груп, під час проведення уроку фізкультури;

- виявлення функціональних відхилень і ранніх симптомів хвороб, що виникають під час занять фізичною культурою;

- здійснення нагляду за динамікою показників локомоторної функції учня під впливом фізичних вправ;

- запобігання шкільному, у тому числі спортивному, травматизму;

- здійснення санітарно-просвітницької роботи та гігієнічного виховання тощо;

- оцінка методики проведення уроків із фізкультури та фізкультурно-оздоровчих заходів, матеріально-технічного забезпечення, відповідність нормативам щодо забезпечення обладнанням та інвентарем, їх справність;

- оцінка гігієнічних умов місця проведення (температура повітря, ефективність вентиляції, рівень освітленості, якість і своєчасність вологого прибирання приміщень, дотримання правил техніки безпеки;

- контроль за відповідністю одягу, взуття умовам проведення занять;

- контроль за відповідністю фізичного навантаження статі учнів;

- вивчення реакції організму дітей на фізичне навантаження, хронометраж уроку.

Під час проведення уроку враховуються зовнішні ознаки втоми. Для оцінки ефективності уроку використовуються хронометражні спостереження: моторна щільність уроку, загальна щільність за розрахунком.

   За результатами медико-педагогічного спостереження у разі необхідності проводиться корекція дозування фізичних навантажень учнів (вихованців).

 Протягом навчального року відвідані та проаналізовані уроки  й позакласні заходи, проведені бесіди з вчителями та учнями, досліджено рівень навчально-матеріального й методичного забезпечення та ефективність його використання в навчально-виховному процесі, рівень організованості та підготовки до уроків учнів класів, перевірено стан ведення документації, проаналізовано стан участі школярів у  спортивно-оздоровчих заходах.

У школі працює один вчитель фізичної культури, Юнков П.С., а в 1-му та 2-му класах предмет «Фізична культура» викладають класні керівники – Лихошерстова І.А. та Жук О.А.. Навчальні заняття зі школярами проводяться на базі спортивного майданчика та спортивної зали. На спортивному майданчику є відповідний комплекс нестандартного обладнання (ігрові майданчики – волейбольне та футбольне поля, майданчик для занять із молодшими школярами, зони бігу, стрибків та метання, смуга перешкод, турніки тощо). Спортивна зала забезпечена необхідним гімнастичним обладнанням, баскетбольними щитами, волейбольними стояками, дрібним спортивним інвентарем.

Педагоги  в роботі керуються навчальними програмами, ознайомлені з методичними рекомендаціями щодо викладання фізичної культури в поточному навчальному році, окремими нормативними документами з предмета, методичними посібниками. Розроблені основні документи планування навчально-виховного процесу, а також план спортивно-масової роботи,  плани-конспекти спортивних масових заходів. Взаємини між учасниками навчально-виховного процесу будуються на принципах педагогіки співробітництва.

Належною є рухова підготовка вчителів, показ рухів виконуваних фізичних вправ. Дохідливо та логічно подається навчальний матеріал, концентрується увага учнів на основних поняттях, добираються цікаві факти з життя, спорту, пропаганди здорового способу життя.

Більшість відвіданих заходів характеризуються раціонально вибраною структурою. Вчителі дотримуються головних вимог до сучасного уроку фізкультури:  забезпечення диференційованого підходу до учнів з урахуванням стану їхнього здоров’я, рівня фізичного розвитку, рухової підготовленості та статі; забезпечення освітньої, виховної, оздоровчої  спрямованості; формування в учнів умінь і навичок самостійно займатися фізичними вправами; забезпечення оптимізації навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання і виховання. Підбиваючи підсумки частини чи всього заходу, уроку, педагоги використовують метод розбору, у старших класах він має колективний характер.

На більшості відвіданих уроках і позакласних заняттях оптимально розв’язувалися триєдині завдання (освітні, виховні, оздоровчі), а також велика увага приділялася красі рухів, поставі, грації, ритміки, пластики, естетичній  насолоді, виховувалося терпіння, загальна витривалість, самодисципліна, воля до досягнення гуманної перемоги. Вдало використовувались методи заохочення, що сприяло підвищенню результативності діяльності школярів.

Хочеться відмітити роботу вчителя Юнкова П.С., його професійність, творчий підхід до кожного уроку, заняття, використання ним численної кількості ігор, вправ та комплексів вправ. Вчитель здійснює і особистісний і диференційований підхід до кожної дитини, учня. Маючи невеликий педагогічний досвід він бачить кожну дитину, її готовність до виконання тієї чи іншої вправи. Ніхто не залишається поза його увагою на уроці.

На заняттях належна увага приділяється питанням безпеки життя та здоров’я учнів. Своєчасно проводяться перевірки та складаються відповідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у спортивній залі та на спортивному майданчику, постійно обстежується нестандартне обладнання на міцність, відповідно до вимог реєструються  всі види інструктажів. Під час навчальних занять з метою дотримання учнями норм безпеки вони постійно знаходяться в полі зору вчителів, які професійно страхують їх під час виконання окремих вправ.

Оптимально дозувались фізичні навантаження як на уроках, так і в позакласних заходах. При цьому застосовувались різні засоби: повідомлення теоретичних знань в інтервалі відпочинку, зміна діяльності тощо. На постійному контролі вчителів школярі, які за станом здоров’я віднесені не до основної групи з фізкультури, та ті, які погано себе почувають на певний момент. Уроки Юнкова П.С. відзначаються різноманітністю змісту, вибором раціональних форм організації діяльності учнів.

Зміст домашніх завдань, які учні отримують на уроках, спрямований на розвиток фізичних умінь, повторення в домашніх умовах найпростіших рухових дій, опанованих на уроках, із застосуванням прийомів самоконтролю.

В 2016-2017 навчальному році Юнковим П.С. було організовано багато цікавих позакласних заходів, змагань, спортивних естафет та свят, зміст яких певною мірою визначався потребами та побажаннями учнів, які часто виступали ініціаторами багатьох починань, вносили свої пропозиції не тільки вчителю фізичної культури та класним керівникам, а й адміністрації закладу. Так, креативно та цікаво в цьому році був проведений Олімпійський тиждень в вересні, в листопаді в рамках  Місячника формування здорового способу життя -  Олімпійський день здоров'я, присвяченого 72-й річниці визволення України від фашистських загарбників для учнів 5-7 класів, спортивні змагання «Олімпік» між учнями 7 та 8 класів тощо.

Регулярно проводяться внутрішньо шкільні змагання між класами. Традиційним стало проведення спортивних турнірів з футболу, волейболу, тенісу. Учні закладу беруть активну участь у спортивних змаганнях на рівні міста, але, на жаль, кількість результативних перемог незначна.

10. Соціальний захист.

Створення умов для забезпечення прав і свобод учасників  навчально-виховного процесу

Права і обв’язки учасників навчально-виховного процесу визначені в законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, у статтях 53 і 59 Конституції України. Педагогічний колектив школи працює над покращенням умов для забезпечення прав і свобод учасників навчально-виховного процесу. На розв’язання цього питання спрямовано комплекс заходів, спланованих у річному плані роботи школи.

На виконання чинного законодавства щодо забезпечення прав і свобод учасників навчально-виховного процесу проходяться місячники «Всеобучу», у ході яких проводиться робота щодо обліку дітей і підлітків у мікрорайоні. Починаючи з вересня, складаються списки майбутніх першокласників і формується група з підготовки до вступу в перший клас. Класні керівники відвідують сім’ї учнів із метою виявлення житлово-побутових умов, складають акти. Заступником директора з виховної роботи разом із практичним психологом і батьківською громадськістю з метою проведення профілактичної роботи з проблемними сім’ями, виявлення підлітків шкільного віку, котрі ухиляються від навчання і тих, хто не відвідує школу без поважних причин, здійснюються рейди: «Мікрорайон», «Урок».

Створюються умови для реалізації права учнів школи на здобуття загальної середньої освіти. Систематично проводиться контроль за станом відвідування занять учнями школи з боку адміністрації, класних керівників, сестри медичної. Класні керівники своєчасно заповнюють розділ «Облік відвідування» в класних журналах, проводяться рейди щодо виявлення учнів, які запізнюються на уроки, ведеться журнал контролю за відвідуванням учнями школи, своєчасно з’ясовуються причини пропусків, про що повідомляються батьки.

З метою профілактики правопорушень в учнівському середовищі проходять декади права, під час яких проводяться конкурси знавців права, тематичні години, бесіди з працівниками правоохоронних органів. Для покращення проведення профілактичної роботи організовуються спільні заходи школи, міліції, служби в справах дітей. Значну роботу проводить Рада профілактики правопорушень, метою якої є попередження бездоглядності дітей, скоєння ними правопорушень. План роботи закладу на 2015-2016 н.р. побудований за принципом безперервності та взаємозв’язку всіх напрямків виховного процесу, направлених на недопущення та попередження виникнення складних життєвих ситуацій вибору для дітей із грамотно побудованою діяльністю всіх педагогів: класного керівника, соціального педагога, практичного психолога, вихователя ГПД, педагога-організатора, вчителя-предметника. Відповідним чином проводилась чітко спланована робота ради профілактики, гурткова робота, робота з батьками, яка передбачала організацію та проведення загальношкільних та участь в позашкільних заходах превентивного характеру.

Протягом 2016-2017 н.р. проведено 9 планових та 2 позапланових засідання ради з профілактики правопорушень серед учнів закладу. На кінець навчального року на обліку шкільної ради з профілактики правопорушень стоїть 4 учнів. Згідно з планом  роботи ради проаналізовано стан роботи з профілактики злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, розроблені та виконані заходи, спрямовані на дотримання законодавства з даного питання.

Основні пріоритетні завдання ради з профілактики правопорушень передбачали:

формування в учнів правових понять, які б регулювали їхню поведінку, активну позицію у правовій сфері;

вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки, уміння протистояти негативним впливам;

подолання у свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувались внаслідок неправильного виховання.

Практичним психологом Доценко І.Л. проводились анкетування, тестування, співбесіди, індивідуальні та групові заняття з метою виявлення учнів девіантної поведінки та своєчасне надання психологічної підтримки, психологічні консультації для батьків і вчителів.

Класні керівники тримали під постійним контролем питання виявлення неблагонадійних родин, де батьки не приділяють достатньої уваги вихованню дітей. Завдяки систематичній виховній роботі, організації індивідуальної роботи, наявністю і дієвості внутрішкільного контролю з боку адміністрації, організації індивідуальної роботи з учнями і батьками, оперативним реагуванням на актуальні питання з профілактичної роботи,  своєчасній психолого-педагогічній діагностиці учнів всіх категорій, залученню учнів до роботи шкільних гуртків, злісних правопорушників серед учнів закладу та таких, що стоять на обліку кримінальної міліції у справах дітей – немає.

Заходи правового спрямування проводилися відповідно до річного плану виховної роботи на 2015-2016 н.р. із залученням членів учнівського самоврядування через проведення конкурсів, диспутів, спільних заходах із запрошенням працівників кримінальної служби у справах неповнолітніх, служби у справах дітей, інших установ і організацій, з якими укладені спільні плани роботи по реалізації запланованих заходів.

Щороку затверджуються правила внутрішнього розпорядку, переглядаються колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом школи, угоди з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Працюючим жінкам, які мають неповнолітніх дітей, надаються додаткові відпустки.

Всі нормативні акти, накази та розпорядження адміністрації, які стосуються навчального навантаження вчителів, відпусток, доплат, режиму роботи школи та графіків роботи окремих працівників узгоджуються з профспілковим комітетом.

Забезпечення соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та інших учнів із соціально-вразливих категорій

Важливим напрямком роботи є забезпечення соціальної підтримки дітей соціально незахищених категорій. На виконання  Закону «Про освіту» та Конвенції про права дитини в закладі  було оформлено соціальні паспорти по класам та на підставі їх - соціальний паспорт НВО. Класні керівники разом з соціальним педагогом зібрали відповідну документацію та розмістили її по текам за категоріями.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки, були забезпечені безкоштовним харчуванням, підручниками, Єдиним квитком, безкоштовно відвідували гуртки. Всі діти пройшли поглиблений медичний огляд (жовтень, квітень). Була організована активна співпраця соціального педагога, психолога з опікунами учнів,  проводились консультації, інформування як індивідуально, так і в телефонному режимі. Проводилися у співпраці з класними керівниками обстеження житлово-побутових умов учнів (жовтень, квітень). Було оформлено клопотання в управління освіти Кіровоградської міської ради на придбання дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування спортивної форми (видано в квітні 2016).

Для дітей-інвалідів в закладі створені всі необхідні умови для навчання та виховання.  Соціальним педагогом та класними керівниками були складені соціальні паспорти учнів даної категорії. Організований психологічний супровід дітей даної категорії.

Практичний психолог Доценко І.Л. проводить індивідуальні консультації з учнями, які потребують соціального захисту (діти-сироти, діти пбп, інваліди, діти з малозабезпечених сімей, діти постраждалі внаслідок АТО та ін.), активно співпрацює з класними керівниками по вирішенню питань з учнями пільгових категорій.

Учні пільгового контингенту безкоштовно відвідували культурно-масові заходи, які проводились у місті передбачені законодавством.    

Приділялась увага організації роботи з багатодітними сім’ями, яка проводилась за напрямками:

·             надання батькам педагогічної підтримки:

·            створення умов для розвитку  здібностей учнів;

·           постійний педагогічний супровід учнів з багатодітних сімей.

Особливої уваги соціально-психологічна служба надає  роботі  з батьками учнів. Для батьків були оформлені інформаційні стенди («Підготовка дитини до школи. Консультація. Компоненти готовності. Рекомендації», «Поради батькам першокласників. Рекомендації. Консультація», «Діти з гіперактивним синдромом», «Кризи розвитку дітей шести років», «Формування батьківської компетентності», «Дитина раннього віку: психологічний портрет», «Темперамент» та ін..). Соціальний педагог проводив консультації з батьками, тримав на контролі успішність та відвідування занять учнями. Для батьків та опікунів учнів систематично проводились консультації психолога, соціального педагога, вчителів-предметників та класних керівників з питань соціального захисту дітей різних пільгових категорій.

    В закладі систематично проводилися рейди «Урок» та «Діти вулиці». Із учнями, які знаходяться на внутрішкільному обліку систематично проводилась профілактична та роз’яснювальна робота. За кожним із них закріплені наставники – класні керівники.  Учні систематично запрошувались на Шкільну Раду з профілактики правопорушень, де з ними проводяться профілактичні бесіди із залученням представників ССД.

Протягом навчального року працювали змінні стенди. У 2015-2016 н.р. тематика стендів була такою:

«Толерантність»;

«Міжнародний День боротьби зі СНІДом»;

«Міжнародний День Інвалідів»;

«Відповідальність починається з мене»;

«Міжнародний День сім’ї»;

«Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;

«День соціальної справедливості»;

«Торгівля людьми» та ін.

Для педагогів проведено тренінг

11. Профорієнтаційна робота.

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках, позакласні заходи, екскурсії на підприємства.

Активно в цьому році пройшов тиждень профорієнтаційної роботи. У ході тижня проведені цікаві та інформаційно-насичені заходи. Активно допомагали у цьому працівники центру зайнятості.

Профорієнтаційна робота ґрунтувалась на тісному зв’язку школи з навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічними училищами. На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів старших класів з представниками цих навчальних закладів.

З метою профорієнтації учні відвідували навчальні заклади  та підприємства міста. Учні  9-11-х класів відвідували  міський Центр зайнятості. Учні 11-х класів зустрічалися  з викладачами різних вищих навчальних закладів України: Києво-Могилянської академії, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Одеського національного економічного університету, Київського національного університету культури  і мистецтва, а також Кіровоградського національного технічного університету, КДПУ ім. В. Винниченка, Кіровоградської льотної академії національного авіаційного університету.

Також проводиться профорієнтаційна робота, яка спрямована на вибір учнями педагогічної професії: щорічно випускники вступають на педагогічні спеціальності ВНЗ. Робота чітко спланована, що відображено в річному плані роботи школи та в планах класних керівників 8-11 класів. Аналіз матеріалів із профорієнтації, який знаходиться в тематичних папках класних керівників, свідчить про системну роботу з учнями. Наявні результати анкетування щодо вивчення їхніх професійних нахилів, рекомендації до професіограм, розробки класних годин.

12. Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Чергові з числа батьків слідкують за порядком під час загальношкільних заходів. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Однією з традиційних форм роботи з батьками у школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, практичний психолог школи, запрошуються працівники CCД,  центру зайнятості,  відділу юстиції.

Адміністрація школи тісно співпрацює з органами учнівського самоврядування й батьківською громадськістю.

Основним органом державно-громадського управління закладом є рада школи, яка створена й затверджена загальношкільною конференцією, до її складу в рівних частинах увійшли представники від учнів, батьків і педагогічних працівників.

Свої повноваження рада школи реалізує через контроль за станом харчування й медичним обслуговуванням, навчанням і поведінкою учнів, станом виховного процесу; розглядає й затверджує розділи річного плану школи, контролює його виконання; разом з адміністрацією школи контролює виконання Статуту навчального закладу, затверджує режим роботи школи, розглядає питання родинного виховання й здобуття учнями повної середньої освіти.

Спільно з педагогічною радою члени ради школи приймають рішення щодо нагородження випускників золотою й срібною медалями, похвальними листами й грамотами, визначають доцільність вибору предметів варіативної частини робочих навчальних планів. Представники ради беруть участь у засіданнях атестаційної комісії з атестації педагогічних працівників закладу, у рейдах з обстеження житлово-побутових умов проживання учнів із малозабезпечених і проблемних сімей, розглядають питання щодо морального й матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу. На розгляд педради подаються пропозиції щодо поліпшення позакласної й позаурочної роботи з учнями.

Батьківський комітет школи спрямовує свою роботу на поліпшення умов навчання й виховання учнів. Батьківська громадськість сприяє зміцненню навчально-виховної, матеріально-технічної, культурно-спортивної, лікувально-оздоровчої бази школи. Батьки беруть участь в організації та проведенні заходів, спрямованих на охорону життя й здоров'я учасників навчально-виховного процесу, організації дозвілля й оздоровлення учнів і педагогічних працівників.

Батьківський комітет сприяє виконанню чинного законодавства щодо обов'язкової загальної середньої освіти, бере участь у заходах щодо запобігання дитячій безпритульності (рейди «Урок», «Мікрорайон»), а також опікується працевлаштуванням випускників.

Учнівське самоврядування тісно співпрацює з адміністрацією школи й батьківською громадськістю. Учні беруть участь у загальних конференціях, є членами ради школи.

Взаємини членів учнівського й педагогічного колективів побудовані на довірі, взаємоповазі й співробітництві.

Взаємодія й співпраця педагогічного колективу з радою школи, депутатами місцевої ради, підприємствами міста позитивно впливає на поліпшення результатів навчально-виховного процесу, рейтинг навчального закладу й сприяє вдосконаленню державно-громадської системи управління.

13. Збереження та зміцнення здоров'я учнів та працівників закладу

  Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі дитячої поліклініки №1 діти проходять медичне обстеження.  Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі поліклініки №1. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у липні-серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду кожному працівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри школи.

      Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку на перервах у їдальні школи. Як додаток до денного раціону дітей у школі працює буфет.

       Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення: бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медичної сестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров’я дітей»,  де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

Починаючи з 1 вересня 2016 року сестрою медичною оглядаються учні на педикульоз та шкіряні хвороби. Постійно ведеться контроль за харчуванням учнів закладу: щоденно контролюється закладка продуктів у котел. Щомісячно робиться звіт по нормам харчування та ведеться постійний контроль за санітарним станом харчоблоку. Сестрою медичною ведуться журнали бракеражу готової продукції, сирої продукції, журнал здоров'я працівників харчоблоку та інші.

Згідно календаря щеплень проводяться щеплення проти керованих інфекцій та тубдіагностика. Дані про дітей, які не підлягають плановому щепленню, заносяться до журналу протипоказань.

Протягом 2016/2017 навчального року учні 1, 5, 8, 9, 11 класів проходили поглиблений медогляд на базі ДМП №1. Лікарями-спеціалістами оглянуто 122 учні. Виявлено зниження зору у 15 учнів, дефекти мови у 2-х учнів, зі сколіозом  - 4 учні., патологію щитовидної залози у 7 дітей, хвороби органів дихання: бронхіальна астма – 1 дитина.

Діти з відхиленнями здоров'я розподілені на підготовчу(83 учні) та спеціальну(3 учнів) групи. . Ведеться контроль за звільненими від фізичної культури учнями згідно з рекомендаціями спеціалістів.

14. Організація  харчування

У 2016/2017 н.р. повноцінне харчування вихованців ДНЗ та учнів закладу здійснювалося відповідно до наказів по закладу від 17.08.2016 року № 380 «Про організацію харчування учнів та вихованців закладу у 2016 – 2017 н.р.», від 25.08.2016 року № 384 «Про внесення зміни до наказу по закладу від 28.01.2016 року № 63 «Про організацію харчування учнів та вихованців на 2016 рік», від 03.01.2017 року № 13 «Про організацію харчування учнів та вихованців ДНЗ на 2017 рік».

Котляренко Н.М., заступник директора з НВР, відповідальна за організацію харчування, у своїй роботі з даного питання керувалася  відповідними нормативними документами, інструкціями, рекомендаціями УО.

Організація харчування здійснювалася  відповідно примірних двотижневих меню на на осінній період, зимовий період , весняний період для учнів, осінньо-зимовий, весняний  період для вихованців ДНЗ, з урахуванням вікових груп дітей, грошових норм Управління  Держпродспоживслужби у м. Кропивницькому, розробленому  режиму харчування вихованців ДНЗ та учнів закладу, графіка видачі страв з харчоблоку.

Щоденно Лапко С.В., сестрою медичною, та кухарями закладу, складалася меню-розкладка  на основі двотижневого меню з дотриманням  розподілу їжі за калорійністю протягом дня, орієнтовного об'єму готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп. Щоденне меню (ДНЗ, школа) із зазначенням виходу кожної страви, завірене керівником закладу, розміщувалося у кутках “Меню”.

У 2016/2017 н.р. пільговим ( 100% )  харчуванням були забезпечені вихованці ДНЗ: у вересні - 4, у жовтні, листопаді – 6; у грудні, січні – 4; у лютому – травні – 7  (Шульга В., Старостіна В., Старостіна  О., Рощин Д., Алфімова  М., Забродній О.,     Забродній Т.), категорії: дитина, батько, якої є учасником АТО, діти з малозабеспечених сімей.

       Пільговим ( 50% )  харчуванням були забезпечені вихованці ДНЗ: у жовтні - 1, листопаді – 1; у грудні – 3; у січні – травні – 1 (Мельниченко Г., Забродній О.,     Забродній Т.), категорія: діти з багатодітних сімей.

       Вихователі ДНЗ, ГПД та класні керівники 1-11 класів ведуть облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням.

Режим харчування учнів 1-4 класів одноразовий (сніданок). Режим харчування учнів пільгових категорій одноразовий (обід), з відвідуванням групи продовженого дня двохразовий (сніданок, обід).

У 2016/2017 н.р. пільговим (100%) харчуванням у школі  було охоплено: у вересні -17 учнів; у жовтні - 18 учнів; листопаді - 17 учнів; грудні - 14 учнів; січні – 12 учнів; лютому – 16 учнів; березень, квітень – 15 учнів; травень – 14 учнів (Чайковський О., Писарєв Д., Ткаченко А., Гаморя В., Гудима О., Бойко В., Сінічків А., Георгієв Ф., Цибульський Д.   Старостін О., Гонца В., Волохова М., Рощина А., Алфімова  А., Мила А., Мартьянова І., Голубицька Є., Василенко А., Бойко Г., Дубик Д.), категорії: дитина-сирота, діти, позбавлені батьківського піклування, діти малозабезпечених сімей, що отримують державну соціальну допомогу; діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, діти, батьки яких беруть участь в АТО.

У 2016/2017 н.р. організовано гаряче харчування для учнів  (сніданки, обіди): у вересні – 160, у жовтні – 168, у листопаді – 193, у грудні – 182, у січні – 161, у лютому – 166, у березні – 161, у квітні – 165, у травні – 163. Всього – 1519 порцій.

Щомісячно (не пізніше 3 числа), Котляренко Н.М., заступником директора з НВР, подається до УО статистична звітність щодо організації харчування дітей пільгових категорій.

Протягом 2016/2017 н.р. у закладі було організовано дієтичне харчування (сніданок, обід):

з 02.09.2016 р. до 31.10.2016 року  Савенку Максиму, Савенко Марині, учням 2 класу, що мають харчову алергію на курине м’ясо. Дієтичне харчування призупинене відповідно до наказу по закладу №557 від 31.10.2016 року «Про призупинення дії наказу №444 від 01.09.2016 року «Про організацію дієтичного харчування Савенка Максима, Савенко Марини»;

з 29.03.2017 року Хищенко А., учня 2 класу, та Наливайка А., Горбунко Т., вихованців ДНЗ. Підготовлена  відповідна документація.

15. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час навчально- виховного процесу в закладі знаходиться під щоденним контролем адміністрації, медичного працівника, заступника директора з НВР , завгоспа школи та фахівця з ОП. 

Робота закладу не може бути високоефективною, якщо на першому місці не стоятиме питання створення безпечних умов для навчання та відпочинку як працівників, так і учнів.

З метою забезпечення належного стану з ОП, профілактики травматизму, збереженню життя  і здоров'я дітей і працівників  школи видано накази, які узагальнювали та контролювали  проведену роботу. У закладі є всі необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників та учнів. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці.

Щоквартально проводилися Тижні з ОП, метою яких була перевірка стану ОП в закладі, виявлення недоліків та пропозицій щодо їх усунення.

Повторні інструктажі з ОП, пожежної та електробезпеки  з працівниками закладу проводилися відповідно до плану роботи закладу.

          Питання охорони праці обговорювалися на засіданні педагогічної ради та нарадах при директору.

                В зв’язку з затвердженням Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України Наказ МОН від 15.08.2016 року  № 974 в закладі були переглянуті та затверджені всі інструкції з пожежної безпеки , плани евакуації та порядок дій працівників на випадок пожежі .

У перший день навчання, класними керівниками проводився вступний інструктаж з учнями 1-11 класів, згідно програми вступного інструктажу учнів. У журналах встановленого зразка зареєстровано первинні, позапланові, цільові інструктажі з безпеки життєдіяльності.

       Класними керівниками проведено  бесіди  з безпеки життєдіяльності, згідно планів виховної роботи.

      Щомісячно збиралася  інформація про нещасні випадки з дітьми в побуті про що зафіксовано в журналі встановленого зразка.

      Складено комплексні заходи щодо збереження життя і здоров’я  учнів школи., які представлені на електронному ресурсі «Віртуальна учительська»

 

Заплановано та проведено 5 тижнів з безпеки життєдіяльності . Матеріали представлені на електронному ресурсі «Віртуальна учительська»  https://padlet.com/nataliya603/39hgbwgu0t3a

27.12.2016 року вдало пройшла зустріч учнів початкових класів та 5 класу з представниками патрульної поліції. Учні мали змогу взяти активну участь в обговоренні ситуацій, задати питання, сфотографуватись.

      У класних кабінетах  обладнано  куточки: «Пожежна безпека», «Правила дорожнього руху»,  плани евакуації на випадок надзвичайних ситуацій.

      Навчально-виробничі приміщення забезпечено вогнегасниками.

                Аналіз дитячого травматизму станом на 31 травня  2016-2017 н. р

1. В педагогічному процесі - 2

2. В побуті: 10

- падіння – 8  удар-1  катання на велосипеді-1

3. По статі:

- з хлопчиками - 7

- з дівчатками  - 3

4. По віковим групам:

- молодша група (1-4 кл.) –   4

- середня група (  5 -9 кл.) -   6

            У  2017-2018 навчальному  році  необхідно:

- активізувати роботу  колективу щодо зменшення травматизму в побуті, а саме, посилити роботу з батьками з попередження дитячого травматизму в побуті, оформити інформаційний куточок для батьків, підготувати пам’ятки для дітей та батьків, організувати перегляд анімаційних фільмів для дітей тощо.

- продовжити практику проведення зустрічей з працівниками рятувальних служб, працівниками ДАІ, лікарями;

- продовжити практику системного контролю та надання практичної допомоги класним керівникам  з питань БЖ .

2. Класним керівникам:

Постійно залучати фахівців для проведення з учнями 1-11-х класів, їхніми батьками роз’яснювальної, просвітницької роботи, заходів із профілактики захворювань та дитячого травматизму, бесід про дотримання правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, піротехнічними засобами, тематичних занять із питань профілактики отруєнь грибами, дикими рослинами тощо.

3. Лихошерстовій І.А., фахівцю з ОП

Вести облік нещасних випадків з працівниками та учнями закладу.

4. Кушніровій Н.І, педагогу-організатору:

4.1. Щоквартально  здійснювати перевірку за якістю проведення навчання та інструктажів із безпеки життєдіяльності ,  дотримання встановленого режиму праці й відпочинку, трудової дисципліни, санітарно-гігієнічних вимог.

4.2. Планувати конкретні заходи з попередження нещасних випадків та профілактики захворювань із призначенням відповідальних осіб і термінів виконання.

16. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи складається із 3 корпусів. Основний – 1 корпус - прийнятий в експлуатацію 105 років потому.  Адміністрація разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи.

За кошти управління освіти Кіровоградської міської ради:

ремонт електричної м’ясорубки – 1280,00 грн.;

запчастини для газової котельні – 1358,42 грн.;

планшети 13 шт. – 36616 грн.

шкільна парта 15 комплектів – 19200 грн.

меблі – 49305 грн. (шафа, стілець, стіл)

акустична система – 14306 грн.

комп’ютери - 153308,76 грн

Обсяг фінансування за 2016 р.: 2718556,16 грн.

З них: заробітна плата – 2130089,43 грн;

харчування – 120157,20 грн;

енергоносії та комунальні послуги – 359645,92 грн.;

інше – 108663,61 грн.

Обсяг фінансування за І квартал 2017 р.: 1078061,11 грн.

З них: заробітна плата – 820767,33 грн;

харчування – 45668,60 грн;

енергоносії та комунальні послуги – 208118,16 грн.;

інше – 3507,02 грн.

Нашому закладу надається спонсорська допомога від депутата Кіровоградської міської ради  Дриги Вадима Вікторовича (новорічні подарунки для дітей до Дня Св. Миколая, машина піску для дитячого майданчику).

17. Управлінська діяльність.

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів -предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі є в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Заклад підключено до мережі Інтернет, що дає можливість користуватися матеріалами сайтів профільного Міністерства України, управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви. Адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення стану викладання предметів.

У 2016/2017 навчальному році адміністрацією закладу перевірено виконання навчальних планів та програм, класні журнали, щоденники учнів, вивчено стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів 7-9,11 класів з хімії (наказ від 03.11.2016 р. №572 та від 23.11.2016 р. №604); стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів 2-4, 5-7 класів з образотворчого мистецтва (наказ від 20.01.2017 р. №41 та від 10.02.2017р. №82); стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів 5-9, 11 класів із зарубіжної літератури (наказ від 05.05.2017р. №248); стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів 2-4, 5-9 класів з російської мови (наказ від 28.09.2016р. №491 та від 17.10.2016р. №519), стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів 2-4, 5-9, 11 класів з інформатики (наказ від 13.02.2017р. № 90 та від 28.02.2017р. №119), формування та розвиток мовної діяльності на уроках української мови в 2-4 класах (наказ від 28.11.2016р. № 605).

Аналіз результатів внутрішньо-шкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, нарадах при директорові, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни: проведено класно-узагальнюючий контроль у 7, 8 класах.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Педагоги завжди розуміли, що в сучасних умовах головною метою освіти є формування особистості, здатної до самостійної та ефективної діяльності, зорієнтованої на постійне навчання протягом життя, і тому цілеспрямовано працюють над удосконаленням діяльності закладу, в якому основною ідеєю є розширення освітнього простору для забезпечення особистісного розвитку учнів.

Звернення громадян

Протягом 2016/2017 навчального року було зареєстровано більше пів сотні звернень громадян, що перевищує показники минулого року майже втричі. Так, протягом ІІ половини 2016 року –  33 звернення,  І половина 2017 року –  23.

 Тематика питань є досить різноманітною, зокрема про зарахування до школи  чи переведення до іншого навчального закладу, про улаштування дітей до ДНЗ.   Чималу частину складають звернення з приводу  працевлаштування. 

 Маємо звернення  з пропозиціями, зокрема про проведення на базі школи тематичних заходів для мікрорайону. За минулий навчальний рік були звернення з різних державних та громадських організацій, зокрема з питань організації  благодійних акцій зі збору книг, іграшок тощо на допомогу жителям АТО, на проведення економічної гри  та профорієнтаційної роботи з учнями закладу.

Питання вирішено позитивно, деякі питання взято на особистий контроль директора.